1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar
  3. APPLE iPAD PRO İNCELEME

APPLE iPAD PRO İNCELEME

APPLE iPAD PRO İNCELEME

 Apple en sonunda kendisinden beklenen hareketi yaptı ve dev ekranlı bir tablet ortaya çıkardı. Bu tablet Öncelikle profesyonel kullanıcılar için ortaya çıkmış olsa da daha çok iPad severlerin hoşuna gideceğe benziyor. Devasa boyutlara sahip iPad Pro etkileyici bir tasarıma sahip ve mükemmele yakın işlemci ve Ram gücüyle gerçekten dorukları zorluyor. Özelliklerine bakıldığında;

ipad pro 1

 Apple iPad Pro 305.7 x 220.6 x 6.9 mm  boyutlarına sahip ve görüldüğü gibi gerçekten çok büyük 713 gram wifi modeli 723 gram ise normal LTE model ağırlığa sahip. Ekranına baktığımızda 12.9 inçlik 2048 x 2732 piksel çözünürlük sunan ve 265 ppi’ lik yoğunluğa sahip IPS LCD kapasitif bir Dokunmatik ekrandan oluştuğunu görüyoruz. Apple’ın yeni Apple pencil ile de kullanılabilen bu ekran çizilmelere karşı dayanıklı bir camdan oluşmakta. Iyi olsun son sürümü İOS 9 ilaç kutusundan çıkan Apple iPad Pro gerçekten profesyonel işi bir tablet olmuş.

 8 megapiksel 2448 x 3264 piksel çözünürlük sunan oto Fokus Tuana arka kamerası oldukça kaliteli. Bizce eksik olan tarafı led flaşı. Ön kamerası ise 1.2 megapiksellik 720 piksel çözünürlük sunan HDR bir kameraya yer verilmiş, bu kamera yüz tanıma özelliği de sunuyor. Stereo 4 adet hoparlörü bulunan ve 3,5 mm jak girişinde üzerinde barındıran iPad Pro ses olarak da yeterli deneyimi sunuyor.

İşlemcisine bakıldığında Apple’ın en son model işlemcisi A9 platformunun iPad Pro da kullandığını görüyoruz. Bu işlemci 64 bit mimariye sahip. Apple bizi RAM anlamında daha yeni tabletinde şaşırtmış durumda. Tam 4 GB ram’e sahip olan ipad Pro 32 ve 128 GB dahili depolama alanına sahip durumda. Apple bu son çıkışı ile tablet dünyasına sallamış ya benziyor bakalım rakiplerinden ne gibi Atakan gelecek. Unutmadan iPad Pro Autocad kullanımı için tasarlanmış Apple pencil ile de kendisini çok daha çekici hale getiriyor.

Yorum Yap