1. Ana Sayfa
  2. Bilim
  3. MekaMon, akıllı telefonunuzu kullanarak kontrol ettiğiniz bir AR robotudur.

MekaMon, akıllı telefonunuzu kullanarak kontrol ettiğiniz bir AR robotudur.

MekaMon, akıllı telefonunuzu kullanarak kontrol ettiğiniz bir AR robotudur.

MekaMon, akıllı telefonunuzu kullanarak kontrol ettiğiniz bir dövüş robotu.

Artık akıllı telefonlarla birlikte çalışan bir dövüş robotuna sahibiz. Mekamon adındaki bu robot telefonunuzla eşleşip sizi gerçek dünyada bir oyunun içine çekiyor. Game Boy ve diğer oyun araçlarıyla büyüyen nesil artık tam olarak kontrol altında bir robot ile savaşabilecek. Reach Robotics’ten bir oyun robotu yani MekaMon olarak adlandırılan dört ayaklı robotların, akıllı telefonunuz tarafından kontrol edilebilen AR özellikleri bulunuryor. Bu da harika oyun deneyimleri sunuyor.

Robotlar, ayrılabilir bacakları, kalkanları ve silahlarla yükseltilebilir ve özelleştirilebilir. Onlar dört IR sensörü özelliği, bu nedenle robot mesafe ve konumunu ölçebiliyor ve ayrıca doğru bir şekilde takip edebiliyor ve rakiplere saldırıyor. Robot da sırtüstü dönebiliyor ve oldukça hızlı bir şekilde dengelenebiliyor. Her robot 11,8 x 11,8 x 5,9 inç boyutuyla 2,2 kg ağırlığındadır. Oyuncak akıllı telefon uygulamasına Bluetooth ve diğer robotları kızılötesi sinyaller aracılığıyla bağlanıyor. Pil ömrü biraz sınırlı olsa da, şarj edilmeden önce yalnızca bir saatlik bir oyun oynama hakkınız var.

MekaMon’un hikayesi 2076’da geçiyor ve insanlar savaş robotlarını kullanarak dünyalarını istiladan kurtarmaya çalışıyorlar. Hikaye modunda veya arkadaşlarınızla savaşta onlarla oynamak için farklı seçenekler var. Reach Robotics CEO’su Silas Adekunle yaptığı açıklamada “Tamamen yeni bir video oyun platformu yarattık” dedi. “Oyuncular fiziksel ve sanal dünyalardaki çok işlevli ve birbirine bağlı battle botlarıyla aynı anda savaşmak için akıllı telefonlarını kullanabilirler.” Robotlar iOS ve Android cihazlarıyla uyumludur. Harika görünüyor. Hatta etkileyici olmuş.

Yorum Yap