1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. MİCROSOFT LUMİA 640 GELİYOR

MİCROSOFT LUMİA 640 GELİYOR

featured

MİCROSOFT ADINDA İLK AKILLI CİHAZ

Gün geçmiyor ki Microsoft dan yeni bir haber daha almayalım. Microsoft nokia’ yı satın aldıktan sonra bir çok akıllı telefon üretti. Ama artık nokia ismi tarihe karışıyor. Microsoft kendi adıyla akıllı telefon üretme devam edecek. Lumia serisine benzer telefonlar üretmeyi hedefleyen Microsoft dan ilk sızıntılar gelmeye başladı.

microsoft lumia 640 2

Microsoft lumia 640 modeli ile ilk defa kendi adını kullanarak bir akıllı cihaz üretti. Microsoft tan yapılan açıklama artık raflarda Microsoft logolu akıllı cihazların olacağı yönünde.

İlk model olan Microsoft lumia 640 çift sim kartlı ve Qualcomm Snapdragon 400 işlemciye sahip. Bu işlemci 1.2 ghz hızında. Aynı zamanda 8 gb depolama alanı bulunan ve micro sd kart desteği sunan Microsoft lumia 640 yakın bir tarihte tanıtılacak.

microsoft lumia 640 3

Dünya yazılım devi microsoft birçok alanda olduğu gibi dünyada akıllı telefon konusunda da oldukça iddalı olduğunu ve geleceğe yön vermek istediğini bütün dünya kamuoyu ile paylaştı. Windows phone işletim sistemine sahip microsoft akıllı telefonlar  ve daha fazlası çok yakında raflarda yerini alacak.

microsoft lumia 640 4

Yorum Yap

Yorum Yap