1. Ana Sayfa
  2. Teknolojide Son Dakika
  3. Samsung Galaxy S10 da ultrasonik parmak izi sensörü olacak. Qualcomm tarafından üretilecek.

Samsung Galaxy S10 da ultrasonik parmak izi sensörü olacak. Qualcomm tarafından üretilecek.

Samsung Galaxy S10 da ultrasonik parmak izi sensörü olacak. Qualcomm tarafından üretilecek.

Samsung Galaxy s10 Parmak izi sensörü ekranın üzerinde olabilir ve Samsung Galaxy s10 amiral gemisi telefonun 3 modelinde de gerçekleşebilir. Gelen haberler bu yeni amiral gemisi telefonun üç farklı varyasyonun olacağını bize söylüyor.

Önceki haberlerde Galaxy s10 giriş seviyesi telefonunda parmak izi sensörünün ekranın altında olmayacağı konuşursa da şimdi gelen yeni haberlerde bu telefonda da parmak izi sensörünün ekranın altında olabileceği söyleniyor.

Giriş seviyesi modeli ek olarak Samsung’un önümüzdeki sene Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus’ın ardından sırasıyla Galaxy S10 modellerini 6.2 inç ve 6.44 inç kavisli Infinity ekran ile piyasaya süreceği söyleniyor.

İki üst seviye modelin, ultrasonik ekran tabanlı bir parmak izi sensörüne sahip olduğu ve giriş seviyesi modelinin bir optik parmak izi sensörü alacağı bildirildi. Ultrasonik sensör Qualcomm tarafından üretilecek. Bu üç model umuyoruz söylenilen gibi ekran üzeri parmak okuyucuya kavuşacak.

Ultrasonik parmaz izi sensörü diğeri olan optik parmak izi sensörüne göre daha verimli çalışıyor ve her koşulda parmağınızı algılayabiliyor.