1. Ana Sayfa
 2. Uncategorized
 3. Android 10 güncelleme işlemi nasıl yapılır

Android 10 güncelleme işlemi nasıl yapılır

android 10 güncelleme

Android 10 güncelleme işlemi nasıl yapılır. Android sürümünüzü kontrol etme işlemi nasıl yapılır. Bunları açıklayalım. Cihazınızın Android sürüm numarasını ve güvenlik güncelleme düzeyine ayarlar menüsünden bulabilirsiniz. Yeni bir güncelleme geldiğinde bildirim alırsınız. Güncellemeyi ister kendiniz manuel olarak yaparsınız, isterse ileri bir saat ya da tarihe erteleyip otomatik olarak yapma seçeneğini de seçebilirsiniz.

Aynı zamanda wi-fi mi yoksa telefonunuzun internetinden güncellenecek şeklinde seçebilirsiniz. Hangi Android sürümüne sahipsiniz telefonunuzun ayarlar kısmına girip Sistem} Gelişmiş} Sistem güncellemesi sekmelerini izleyerek Android sürümü ve güvenlik yama sıralamasını öğrenebilirsiniz.

Kullanabileceğiniz en son Android güncellemelerini ise bildirim geldiyse bildirim yoluyla, bildirimi sildiyseniz ise telefonunuz ayarlar uygulamasını açarsınız alt tarafta sistem } gelişmiş sistem güncellemesini seçip güncelleme durumunu görürsünüz.

Önerilen Yazı
APK dosyası nasıl yüklenir ve nedir

Güvenlik güncelleştirmelerini ise çoğu sistemde otomatik olarak güncellenir. Bir güncelleme olup olmadığını cihazınızın ayarlar bölümünde Güvenlik sekmesinden güncellemeyi kontrol et seçeneği ile bakabilirsiniz.

Android yazılım güncellemelerin de ise şunu unutmamak lazım Android cihazlar da üretici ve mobil operatöre göre değişiklik gösterebilir. Güncelleme konusunda aşağıda vereceğimiz linkten telefonunuzun marka ve modeline göre üreticilerin ne zaman güncellemeyi yayınlayacağını ve hangi güncellemelerin ne zaman alınabileceğini görebilirsiniz. Daha da iyisi firmaların kendilerine yazabilirsiniz.

Android Apk nasıl yüklenir.

Kıtalara göre marka sitelerinden destek bölümlerinden firmalardan bilgi almaya çalışabilirsiniz.

Android 10 güncelleme ve Güncelleme Sorunları

 1. Yeterli alan yok sorunu: Bu sorun telefonunuzda yer olmadığını ve yer açmanız gerektğini söylüyor.
 2. Bir güncelleme indirilemedi:

  Güncellemenin otomatik olarak tekrar denemesine izin verme

  Bir güncelleme indirilmeye başlar ancak indirme işlemi bitmezse cihazınız sonraki birkaç gün boyunca işlemi otomatik olarak tekrar dener.
  Cihazınız işlemi tekrar denediğinde bir bildirim alırsınız. Bildirimi açın ve güncelle işlemine dokunun.

  Güvenlik güncellemeleri için Android sürümünü güncelleme

  Cihazınıza uygun en son güvenlik güncellemesini almak için Android’in cihazınıza uygun olan en son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olun.

Android cihazlar markalara göre güncellemeler de değişiklikler gösterir. Markaların Yazılım bölümleri nekadar iyi çalışırsa o derecede hızlı ve güvenli bir şekilde güncellemeleri alabilirsiniz. Firmalar genel olarak 2 yada 3 yıl gibi bir süre yeni aldığınız telefonların yazılımlarını güncelliyorlar.

Yorum Yap

Yorum Yap