1. Ana Sayfa
  2. Teknolojide Son Dakika
  3. Android Pie ile telefonunuza gelen 5 yeni özellik.

Android Pie ile telefonunuza gelen 5 yeni özellik.

android pie 4

Android yeni sürümü yakın zamanda bütün telefonlara yüklenecek. Tabii bu kullandığınız markanın size vereceğim güncelleme ile alakalı bir durum. Android Pie birçok yeni özelliği mevcut. Bu özellikleri hemen kullanmak isterseniz Google Google Pixel telefonlarında Android yeni sürümünü kullanmaya başladı.

Peki nedir bu özellikler;

Yeni navigasyon; şu anda Android cihazların neredeyse tümünde telefonda gezinmek için 3 adet düğme bulunmakta. Android Pie de kullanıcılar gezinmeyi tek bir düğme ile ve hareketleri yardımıyla yapabilecekler. Home düğmesi artık son kullanılan uygulamaları görmek için kullanılan bir düğme olarak görülecek.

Daha akıllı ayarlar; Android Pie de telefonunu belirli ekran uygulamalarını kullandığınızda Ekran parlaklığını da ayarlayacak. Pil ömrünü ve genel performansını arttırmak için işletim sistemi telefonunuza daha fazla hükmedecek.

Örneğin; Facebook uygulamasını haftada birkaç kere atıyorsanız Android Pie bunu fark edecek ve bu uygulamadan gelen mesajları gözardı edecek.

Daha akıllı uygulama önerileri; Sizin hakkınızda daha fazla bilgi edinmek için Android cihazı Android Pie ile dediğimi uygulamalarla hangi işlemleri yaptığınızı takip edecek ve buna göre iletişim kısayollarını öğrenecek.

Örneğin, normalde belirli bir günde belirli bir saatte bir akrabanızı ararsanız, Uygulama Eylemleri, kişiyi uygulama çekmecesinden çevirmek için bir kısayol sağlar.

Refah özellikleri; Google kendinden ödün vererek akıllı telefon bağımlılığını azaltmayı hedefliyor şirket bir telefona daha az zaman ayırmanızı ve ekran olmadan hayatımızı daha çok bu geçirmenizi istiyor. Gerçekten.

Android Pie’deki iyi niyetli programın bir parçası, uygulamaya bağlı olarak kullanım alışkanlıklarınızı, telefonunuzun belirli bir günde açılma sayısını ve alınan bildirimlerin sayısını azaltan yeni bir gösterge panosu olarak görünüyor.

Ayrıca daha iyi bir özellik var. Bir uygulamadaki zamanınızı sınırlayacak bir zamanlayıcı da telefon arayüzünde mevcut olacak. Ayrıca telefonda rahatsız etme modu var ve telefonu bir grubuna yerleştirdiğiniz de bu mod aktif olacak.

Şimdilik bu özelliklerin hepsini Google Pixel kullanıcıları yaşıyor. Kısmet sizin kullandığınız markanın telefonunuza güncelleme vermesi gerekli.

Yorum Yap

Yorum Yap