1. Ana Sayfa
  2. Uncategorized
  3. Android telefona Format atma ve işlemleri

Android telefona Format atma ve işlemleri

android telefona format atma

Android telefona format atma nasıl yapılır. Android telefonlarımız zamanla donuyor, yavaşlıyor ve hız kaybı sorunlarına neden olabiliyor. Bu telefonlarımızın çok fazla uygulama ve oyun yüklüyor olmamızdan kaynaklanıyor. Aynı zamanda telefonlarımızda RAM’lerin eskimesi, işlemcinin yavaşlamasına ve bataryanında zayıflamasına neden olabiliyor. Bu gibi durumlarda Telefonlarımıza ne yapmalıyız diye aklımıza geliyor. Telefonlarımızı fabrika ayarlarına geri döndürüp aynı zamanda format atmayı sağlayabiliriz. Şunu unutmayalım telefonumuzdaki bilgileri yedekleyelim.

Android telefonları bir çok farklı şekilde format atabiliyoruz. Bunlardan bir tanesi telefonundaki bütün bilgileri tamamıyla ortadan kaldırılacak olan hard format seçeneği.

Önerilen Yazı
Android 11 güncellemesi alacak telefonlar
Önerilen Yazı
Android 11 ne zaman gelecek detaylar

Android telefona format atma “hard format”

Bu işlemi yapmak için şunu unutmayalım Öncelikle telefonunuzdaki bütün bilgiler silineceği için telefonumuzu yedeklememiz gerekiyor. Telefonumuz daki bilgileri yedeklemessek daha sonra geri getirme uygulamaları olsa bile fotoğraflar ve videolar ve diğer bilgiler zarar görebilirler. Buna dikkat etmeliyiz.

Hard format yapmamız için öncelikle telefonumuzu Kapatıyoruz. Kapattığımız telefonda daha sonra güç düğmesine ve ses açma tuşlarına aynı anda basıyoruz. daha sonra önümüze bir recovery ekranı geliyor. Bu ekran açılana kadar bastığımız tuşlardan elimizi çekmiyoruz. Recovery ekranı geldikten sonra ses açma ve kapama Tuşları ile yukarı aşağı hareket edebiliyoruz. Burada recovery ekranında “Wipe data Factory” seçeneğini seçiyoruz. Karşımıza çıkan ekranda ise “Wipe Cache Partition” sekmesine seçiyoruz. Son olarak “Reboot System now” seçeneğini seçerek telefonumuzu açıyoruz. Telefonunuzu ilk aldığınız hale döneceğini unutmayın.

Fabrika Ayarı “format atma”

Bir diğer seçenek ise Android telefonlar için fabrika ayarlarına geri dönmek. Bunu telefonumuzun kendi menüsünden yapabiliyoruz. Bu işlemde de telefonumuza format atmış oluyoruz. Fabrika ayarlarına geri dönebilmemiz için; Ayarlar kısmına giriyoruz. Oradan yedekleme veya sıfırlama bölümünü bulmamız gerekiyor. Daha sonra fabrika ayarlarını sıfırla seçeneğini seçiyoruz. Telefonumuz da yine format atma işlemi gerçekleşmiş oluyor. Bu işlemleri yapmadan önce tekrar hatırlatıyorum telefonunuzdaki bütün bilgileri yedekleyin. Sonra pişman olmayın.

Aslında bakıldığı zaman kolay bir işlem sorun ile karşılaşmak zor. Ama yapamam diyorsanız bir profesyonelden bilgi alarak yapabilirsiniz. Android de yedeklemeyi kesinlikle unutmayın.

Yukarıdaki bütün işlemleri bütün telefon satıcıları için uygulayabilirsiniz. Örneğin; Samsung telefonlara format atma,

Android telefon sıfırlama kodu ise şöyle; “*2767*3855#” yazarak format atma seçeneğinide kullanabilirsiniz. Bu işlem ile Android telefon sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Android telefonu resetleyin.

Android apk yükleme.

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edin.

Yorum Yap

Yorum Yap