1. Ana Sayfa
  2. Teknolojide Son Dakika
  3. APK dosyası nasıl yüklenir ve nedir

APK dosyası nasıl yüklenir ve nedir

apk dosyası nasıl yüklenir

Android’de apk dosyası nasıl yüklenir. Bu sorusunun cevabını arıyoruz. Android’de apk dosyası adı verilen bu kıatlmanın açılımı “Android paket kiti” olarak adlandırılıyor. Android için Google Play Store’da bulunmayan uygulamaların diğer farklı kaynaklardan yüklenmesi ile gerçekleştirilen uygulamalar ve oyunları apk dosyası yardımıyla kolayca akıllı telefonumuza yükleye biliyoruz. Apk dosyası nedir.

Öncelikle yapmamız gereken şey telefonunuzun ayarlar sekmesine dokunmanız. Ayarlar sekmesine dokunduktan sonra güvenlik bölümüne geliyoruz. Güvenlik bölümüne girdiğimiz zaman karşımıza bilinmeyen kaynaklar seçeneği çıkıyor. Bunu aktif hale getiriyoruz. Bu seçenek aktif hale geldiği zaman biz Google Play Store haricinde istediğimiz herhangi bir kaynaktan istediğimiz uygulamayı ve oyunu yükleyebiliriz anlamına geliyor. Bu seçeneği seçtiğimiz zaman Android bize emin misiniz diye soruyor. Tamam deyip geçiyoruz. APK indirebileceğimiz birçok farklı site bulunmakta Hangi oyunu ya da hangi uygulamayı istiyor isek o site aracılığı ile APK dosyasını indirip artık dilediğimiz gibi kullanabiliriz. Apk dosyası açma işlemi sırasıyla böyle yapılır. Bilgisayarda apk dosyası açma işlemi yapabilirsiniz.

Önerilen Yazı
Android 11 güncellemesi alacak telefonlar

Apk dosyası nasıl yüklenir. Avantaj ve Dezavantajları.

Şunu da belirtmek isterim herhangi bir şekilde başka kaynaklardan yüklediğiniz APK dosyaları telefonunuzun güvenliğini tehdit edebilir. Bununla ilgili riskleri tamamıyle Siz alıyorsunuz. APK dosyaları birçok Sitede güvenli şekilde bulunsa da bazı sitelerde güvenilmeyen kişiler tarafından oluşturulan uygulamalar ve oyunlar telefonunuza istenmeyen zararlar verebilir. Bilgilerinizin alınmasına neden olabilir. Genel olarak APK dosyalarını kullanırken vereceğimiz yetkilere dikkat etmeliyiz. Apk dosyalarını herzaman güvendiğimiz sitelerden almalıyız. APK dosyaları tehlikeli olduğu kadar da Google Play store’un vermediği birçok uygulamayı veriyor olması aynı zamanda oyunları da bize sağlaması açısından tercih ettiğimiz ürünler. Tercih size kalmış. Bizi facebook adresinden takip edebilirsiniz.

Amazon Prime inceleyin.

Yorum Yap

Yorum Yap