1. Ana Sayfa
  2. Teknolojide Son Dakika
  3. Apple 1 Trilyon dolar değerinde.

Apple 1 Trilyon dolar değerinde.

Apple 1 Trilyon dolar değerinde.

Görünüşe göre Wall Street analiz Apple’ın kesinlikle Amerika Birleşik Devletleri’nin şu anda 1 trilyon dolar değere ulaşan şirketleri arasına koyuyor. Apple Amazonu da 140 milyar dolar geçerek Listenin başına çıkması bütün Amerikalıları sevindirmiş olmalı. Zira şirket dünyanın en büyük şirketi oldu neredeyse.

Hisse senedi fiyatlarındaki en son artışı, Apple’ın pazartesi günü piyasa kapanışından sonra beklenenden daha iyi mali çeyrek gelirleri bildirmesinin ardından geldi. Trilyon dolar değerinde bir değerleme yapmak, şirketin ve 1976 yılının Nisan ayında, Apple’ı kurmuş olan iki Steves’in (Jobs ve Wozniak) başarısıdır. 12 Aralık 1980’de, Apple 22 $ ‘dan halka açılmıştı.

Apple aslında bir trilyon dolar değerinde ilk halka açılan şirket değil. Kasım 2007’nin başlarında PetroChina adında bir şirket halka arzından sonra geri düşüş yaşamıştı. Apple hissedarlarını endişelendirebilir bir durum söz konusu bunu yakın bir gelecekte göreceğiz; PetroChina adındaki şirket böyle bir yükselişten sonra 800 Milyar dolar kaybetmişti. Dünya Apple konuşuyor ve geleceğinin ne olduğunu merak ediyor. Daha fazlası mı?

Yorum Yap

Yorum Yap