1. Ana Sayfa
  2. Teknolojide Son Dakika
  3. Apple 2019 da Yeni iPhone, iPad, Apple Watch, AirPods ve MacBook

Apple 2019 da Yeni iPhone, iPad, Apple Watch, AirPods ve MacBook

apple
1

Bunları aklımızda tutarak, en başından beri neler söyleniyor bir bakalım …

iPhone

 Apple, tıpkı geçen yıl olduğuna benzer biçimde 2019’da üç yeni iPhone modeli piyasaya sürebilir. İPhone XS, XS Max ve XR modellerinin halefleri gelebilir. iPhone serisinin genel tasarımını, ekran boyutunu ve çentik alanını koruduğu söyleniyor. Bu, 5.8 “iPhone XL, 6.5” iPhone XL Max ve 6.1 “ikinci nesil iPhone XR elde edeceğimiz anlamına geliyor. 

 Ek olarak, Apple, Google’ın Pixel 3 / 3XL ile yapmış olduğu aynı olması ihtiyaç duyulan buzlu cam bir kasa da kullanabilir. Face ID, batarya ömrü ve ters “bilateral” kablosuz şarj için geliştirmeler de shebang’ın bir parçası olarak gözüküyor. Üçlü kameralar da Apple’ın 2019 telefon serisine geliyor; iPhone XL ve XL Max’taki üçüncü kamera, ışığın hızına nazaran mesafeyi amalı ve fazla duyarlı 3D algılamaya müsaade eden bir kamera olacak.

Apple’ın USB-C’yi telefon hattına getirebileceği söylentilerine karşın, Ming-Chi Kuo, bu olayın muhtemelen 2020 de olacağını bildiriyor.

Önerilen Yazı
Apple iPhone XR tanıtıldı. Özellikleri ve detayları.

iPad

Apple 2019 etkinliğinde, 9.7 “iPad’i 10.5” ekrana yükseltiyor, bu da LG Display’den kaynaklanacak olan daha büyük ekrana uyum sağlamak için tasarım değişikliğine işaret ediyor. Tahmin edebileceğiniz benzer biçimde, iPad Pro’nun yeni tasarımının yeni iPad’e geçerek Home düğmesini standlarından çıkaracağını düşünüyorum. Apple’ın bildirdiği önümüzdeki 25 Mart etkinliğinde bu tasarım değişikliğini duyma şansımız olabilir. 

Önerilen Yazı
APPLE iPAD PRO 9.7 TÜM TEKNİK ÖZELLİKLERİ


Apple Watch

Apple Watch ailesinin beşinci neslinin kendine ilişik yeni bir seramik kasayı dönüşeceği söylenirken, daha ilgi çekici yeni Apple özelliklerinden birinin – EKG – gelmesi planlanıyor. Bu özellik tüm Dünyaya gelecek Hatırlatıcı olarak, EKG özelliği şu anda yalnızca ABD Birleşik Devletleri’nde bulunmaktadır. 

Önerilen Yazı
Apple AirPods Kulaklık dünyasını değiştirecek

AirPods

Apple ikinci jenerasyon AirPod’ları 2019’da hayata geçirmeye başlamış olacak. Bu, 25 Mart’taki rivayet edilen Apple etkinliğinde ikinci jenerasyon AirPod’ların ortaya çıkması beklentilerimiz arasında. Söylenti değirmenin de, ikinci nesil AirPod’ların, kulaklıkların ve kasanın kendisinin genel görünümünü koruyacağını, büyük bir yenilikle geleceğini öne sürüyor.  AirPods 2’nin siyah olması umut ediliyor. Kulak içi kulaklıkların ek olarak kulak içi tutmayı iyileştirecek ve AirPod’ların kulaklarınızdan düşmesini zorlaştıracak yepyeni bir kaplamaya haiz olduğu söyleniyor. Ses iyileştirmeleri de merakla beklenen bir durumdur.

Önerilen Yazı
Yeni Macbook Pro’lar tanıtıldı işte tüm detayları

Mac ve MacBook

Apple’ın bilgisayar programı da büyük bir güncellemenin eşiğinde.  MacBook Pro’nun yepyeni bir tasarımla güncelleneceğini ve 16 “-16.5” boyutunda kullanılabileceğini söyleniyor. Aynı durum, daha kolay yükseltmeler için modüler bir sorun olduğu söylenen Mac Pro için de geçerli. Son olarak, Apple’ın dikkat çekici keskinlikte 31.6 “6K monitörünü piyasaya sürmesi söz konusu. Ayrıca, 13” MacBook Pro’nun yeni bir sürümü 32GB RAM ile beraber gelecek.

Apple yenilikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Bize yazın.