1. Ana Sayfa
  2. Akıllı Telefon
  3. Apple AirPods 2: fiyat, çıkış tarihi ve özellikleri

Apple AirPods 2: fiyat, çıkış tarihi ve özellikleri

featured

Apple, 2017’nin iPhone duyurusunda AirPod’ları için yeni bir kablosuz şarj tasarlıyor.  AirPower ile beraber başlatılması gerektiğinden, Apple kullananların kablosuz şarj çılgınlığından tam olarak faydalanmalarını isterse, gelecek ay açıklanacak Aipods için tüm güncelleme yazılar bur da.

Apple AirPods 2 özellikleri
Daha uzun pil ömrü, devamlı açık Siri, suya dayanıklılık ve gürültü koruması AirPod’ların geleceğinde var olacak.

AirPods 2 için uzun süre beklemeyeceğiz. Barclays’in analistlerine göre,  su geçirmezlik ve detaylı bir gürültü önleme sistemi içerdiğini biliyoruz. Bunların her ikisi de, AirPod 2 için mantıklı birer özellik gibi görünüyor.

Bunun da ötesinde, Apple’ın mükemmel kablosuz Bluetooth kulaklıklarının devamlı “güvenli kelime” komutunuzu dinleyebilecek bir Siri asistanı tanıtması planlanıyor. Bugün üçüncü parti kulaklıklarda ortak olan ve AidPod’ların güncellemesinin ne kadar lüzumlu bulunduğunu vurgulayan bir öteki özellik.
 
Diğer mühim bir güncellemenin mevcut AirPod’larda bulunan W1 yonga tasarımını, şu anda Apple Watch 4 için Bluetooth 5.0 bağlantısını elde eden güncellenmiş W2 Bluetooth bağlantı yongasıyla değiştireceği bildiriliyor. W1 ile olan bağlantı, bu yüzden, bundan birkaç hafta sonrasında bulunabilecek olan yükseltilmiş AirPod’lardan daha uzun pil ömrüne sahip olabilir.
 
AirPod’lar ilk olarak müzik amaçlı olduğundan, Apple ses kalitesinde bazı iyileştirmeler getiriyor. Temel olarak, düşüklerde daha iyi bir performans, ya da basitçe söylemek gerekirse, daha iyi bas gelecek. 
 
Sadece değişmesi beklenmeyen bir şey AirPod’ların tasarımı. Yeni nesil, kablosuz şarj durumunun ters bir uyumluluğuna işaret eden orijinalleriyle neredeyse aynı bir şekle haiz olduğu söyleniyor. Bunun doğru olduğu ortaya çıkarsa, daha eski kulak içi sahiplerinin kablosuz bir şarj çantası satın alabilecekleri ve daha çok rahatlık yaşayabilecekleri anlamına gelir. 

Hem işlevsel hem de şık AirPods 2 için yeni bir görünüm

 
Apple’ın nihayet AirPods fanatiklerine bu kadar uzun süredir istediklerini vermeleri planlanıyor: siyah AirPod’lar. Evet, artık beyaz olmayan AirPod’ları alabilmeniz için fazla oranda para ödemek zorunda kalmayacaksınız.
 
Apple AirPods 2 fiyatı ve çıkış zamanı
 
Bazı kaynaklar yeni ürünün yeni bir fiyatla, 199 $ olarak, mevcut fiyatlara 40 dolarlık bir artışla gelebileceğini söylüyor. Bu durumda, Apple’ın orijinal AirPod’ları “bütçe” seçeneği olarak düşük bir fiyata satmaya devam etmesi mümkün olacak.

 
Öteki bir olasılık ise AirPods 2’nin $ 159’da gelmesi ve mevcut modeli tamamen değiştirmesidir. Her iki senaryo da, Apple’ın geçmişte öteki ürünlerle yaptıklarına benzer, bu yüzden daha güvenilir bilgiler elde edene kadar, en iyi tahmin bu.

 
Çıkış tarihine geldiğimizde ise, şimdi her şey önümüzdeki birkaç ay işaret ediyor. Sadece, Apple yeni ürünleri ortaya çıkarmak için geleneksel olarak Mart ayında “Hususi Etkinlik” e ev sahipliği yapıyor. Etkinliğin 25 Mart’ta olacağına dair söylentiler var. Başka gecikmeler olmadıkça, bu durum AirPods 2’nin açıklanacağı vakit olarak görünüyor.