1. Ana Sayfa
  2. Teknolojide Son Dakika
  3. Apple EKG özelliğini bu yıl daha fazla bölgeye taşıyor.

Apple EKG özelliğini bu yıl daha fazla bölgeye taşıyor.

apple watch EKG özelligi bilgesokak

Apple Watch Series 5, seramik modeli için yeni ve geliştirilmiş beden tasarımıyla gelebilir ve daha çok bölgede EKG (elektrokardiyogram) desteği içerebilir. Bu bilgi Apple analisti Ming-Chi Kuo’dan gelen çok kaliteli bir sızıntı.

Kuo, Apple’ın 2019 iPhone, iPad ve MacBook cihazlarıyla ilgili bir çok öngörüsünü söylüyor, sadece Apple Watch’dan özetle bahsediyor. Apple Watch Series 4’ün EKG kabiliyeti en kuvvetli özelliği olduğundan paylaşılan bilgiler kıymetli olabilir.

Önerilen Yazı
Apple 2019 da Yeni iPhone, iPad, Apple Watch, AirPods ve MacBook

Ne yazık ki EKG özelliği şu anda yalnızca ABD’de bulunan kişiler tarafından kullanılıyor. Başka ülkelerde çalışmadığı için, Apple’ın tüketici elektroniğinde bu özelliğin uygulanmaya koyması için bölgesel olarak Tıbbi kurallara uyma zorunluluğu olabilir. Bunun için de Apple bir tıbbi cihaz lisans başvurusu yapmak zorunda. Bunu sağlayabileceği ilk bölge Kanada olarak öngörülüyor.  

Apple bu cihazını tıbbi bir cihaz haline getirmek istiyor. Apple Watch Series 5, EKG işlevselliğinin desteklendiği bölge sayısını artırırsa, ABD dışındaki Apple Watch Series 4 sahipleri de bir yazılım güncellemesiyle bu özellikten yararlanabilirler.

  Bunun haricinde Kuo, son olarak yatırımcı notunda “yeni seramik kaplama tasarımı” ndan da bahsediyor. Bunun ne anlama geldiğini bilmiyoruz, sadece önceki Apple Watch modellerinin premium seramik versiyonlarının aşınma ile ilgili bazı sorunları bulunduğunu biliyoruz. Yakında gerçekleşecek olan Apple etkinliğinde bütün sorularımızın yanıtlarını alacağız.  

Sizce EKG özelliği hayat kurtarır mı? Bizimle paylaşın.