1. Ana Sayfa
  2. Teknolojide Son Dakika
  3. Apple İOS 13

Apple İOS 13

meh1
2

İOS 13

Yeni iPhone’ların lansmanı tamamlanıp mağazalara gelmesiyle birlikte bilindiği gibi yani yazılımda  bugün raflarda 🙂 yerini aldı. Yeni bir yazılım olan  iOS13 ücretsiz.

Perşembe günü yapılan yükseltme  iPhone sahiplerine 6S ve SE’ye daha güçlü güvenlik ve yeni özellikler ile cihazlarını güncellemenin bir yolunu sunuyor. (Tabii ki, yeni Telefon 11, 11 Pro veya Pro Max’i satın alan herhangi biri önceden iOS 13 yüklü cihaza sahip olacaktır.)

Yeni özellikler :

– Karanlık Mod: Apple, beyaz ekranlar yerine siyah arka planlara daha fazla vurgu yaparak “ekrandaki her bir elemanı gözlerinizde daha kolay hale getirmenin” bir yolu olarak nitelendiriyor.

– Hız:

Her zaman olduğu gibi, Apple yazılım geliştirmeleri sayesinde daha hızlı işlemler yapmayı vaat ediyor.

– Gizlilik:

Apple, Facebook veya Google ile uygulamalara giriş yapma seçeneğine sahiptir, Apple yolunu daha az veri izleyerek ve e-posta adresinizi isimsiz tutmanın bir yolunu vaat eder. Başlangıçta iOS13 ile birlikte Apple ile Oturum Açma hizmetini yalnızca bir avuç uygulama sunacak , ancak Apple uygulama üreticilerine 2020 yılına kadar uygulamada bulunmalarını ve teklif vermelerini sağladı.

– Haritalar’a yeni bir bakış:

Apple daha fazla ayrıntı sunmak ve daha faydalı olmak için Haritalar uygulamasını yeniledi, diyor Apple. Artık konumları 3B olarak görebileceksiniz.

– Yenilenen Fotoğraflar uygulaması:

  Muhtemelen tüketiciler tarafından en çok kullanılacak özellik, fotoğrafları, yıllara, aylara ve günlere göre farklı bir şekilde gösterecek daha gelişmiş ve yönetim araçlarıyla Fotoğraflar’a yeni bir bakış açısı.

– Robocaller katili:

Apple, kişilerinizde doğrudan olmayan bir numara ile gelen herhangi bir çağrıyı doğrudan sesli mesaja yönlendirerek, robocall salgını üzerinde kafa yormaya çalışıyor.Aileniz için işe yarayabilir, ancak Cleaner’dan siparişinizin hazır olduğunu bildiren bir telefon alırsanız veya bir restoran rezervasyonunuzu değiştirmek için sizi ararsa, sorunlu olabilir. Bu nedenle, bir başlangıç ​​yapmak ve iş bağlantılarınızı telefon rehberinize eklemeye başlamak isteyebilirsiniz.

Yeni emoji özelleştirme

Yeni saç stilleri, şapkalar, makyaj malzemeleri ve pirsingleriyle Memoji’nizi bir trilyonda yapın.

 

Daha detaylı olarak kendi sitesinden de takip edebilirsiniz. Jailbreak seven arkadaşlar biraz daha beklemek zorunda. iOS 13 – Apple

 

Yorum Yap

Yorum Yap