1. Ana Sayfa
  2. Uncategorized
  3. Apple iPhone önbellek temizleme

Apple iPhone önbellek temizleme

apple iphone önbellek temizleme

Apple marka cihazlarda yani, Apple iPhone, iPad gibi cihazlarda bazen yavaşlamalar olabiliyor. Bunun sorumlusu cihazlarımızın kapasitelerinin dolu olması nedeniyle olabiliyor. Aynı zamanda önbelleklerini de dolmuş olma ihtimali yüksek. Telefonlarımızın içi uygulama sayıları ve resimler arttıkça başımıza genelde böyle sorunlar çıkıyor. Apple iPhone önbellek temizleme sorunları.

Apple ve Android aynı zamanda bilgisayarlarda da önbellek sorunları yaşanabiliyor. Bu sorunların çözümleri var ama bazen sıklıkla yaşanabiliyor. Öyleki önbellek sorunlarında bazı internet siteleri açılmıyor. İndirmek istediğiniz program uygulama ve oyunlar inmiyor. Bu sorunları çözüme kavuşturmak sizin elinizde. Kolayca araştırmasını yapıp temizleme işlemlerini gerçekleştire bilirsiniz kolay gelsin.

Önbellek Telefonlarımıza yüklediğimiz uygulamaların geçici olarak depolanması anlamına geliyor. Yani önbellek sayesinde biz geçtiğimiz ya da girdiğimiz siteleri hatırlaya biliyoruz. Bizim için büyük kolaylık oluyor. iPhone cihazlarında hem Safari tarayıcısının önbelleğini temizleyeceğiz. Hem de iPhone cihazımızın uygulama önbelleğini temizlememiz gerekiyor. Bunlar için yapmamız gerekenleri aşağıda sıra ile anlatacağız.

Önerilen Yazı
Apple Airpods Pro fiyat ve özellikleri ile tanıtıldı.

Apple İphone önbellek temizleme Çözümü

Apple iPhone Uygulama Önbelleği temizleme

Öncelikle iPhone da Uygulama önbelleğini nasıl temizleyeceğimizi göreceğiz. iPhone’da bazı uygulamalarda önbellek temizleme seçeneği bulunmuyor. Bu işlemleri kontrol etmek için öncelikle ayarlar menüsüne giriyoruz. Telefonumuzda daha sonra uygulama listesi ne kadar aşağı kaydırıyoruz. Uygulamaların üzerlerine tek tek dokunarak Ayarlarına bir göz atıyoruz. Burada önbelleği sıfırla seçeneğini buluyoruz ve önbelleği temizlemek için dokunuyoruz. Önbellekleri olmayan uygulamada içinde uygulamayı tekrar silip yüklemek bir çözüm olabilir.

Apple Safari tarayıcı önbelleği temizleme

Safari tarayıcısına geldiğimizde ise Safari tarayıcısı geçmişi ve Web siteleri verisini temizle seçeneğini seçmemiz gerekiyor. Safariye açtıktan sonra en altta bulunan geçmişi ve web site verisini temizle üzerine dokunduğumuz zaman bize bir onay kutucuğu veriyor. Bu Onay kutucuğunu devam dediğimizde Safari tarayıcı önbelleği temizleniyor. Safari tarayıcınızın önbelleğini sildiğimiz zaman kaydettiğimiz Bütün şifreler, internet sitelerine girerken hepsi kaybolacaktır. Eğer sitelerin şifrelerini hatırlamıyorsanız bunu yapmanızı tavsiye etmem. Aksi halde uğraşırsınız yazımızı Beğendiyseniz aşağıya yorum bırakabilirsiniz bizi sosyal medya ağlarından takip edebilirsiniz. Ayarlar>Safari>Tarihçeyi ve Web verilerini sil. iPad önbellek temizleme işlemi de böyle yapılır.

Apple Airpods Pro burada.

Yorum Yap

Yorum Yap