1. Ana Sayfa
  2. Teknolojide Son Dakika
  3. Apple iPhone XS için Akıllı Batarya Kılıfı çıkartabilir

Apple iPhone XS için Akıllı Batarya Kılıfı çıkartabilir

featured

Apple’ın Akıllı Batarya Kılıfı, tartışmaya açık bir tasarım ile 2015 senesin de iPhone 6 ve 6S desteğiyle tekrardan piyasaya sürülmüştü. Şu anda iPhone 6, 6S ve 7 modellerini destekliyor. Bu yeni iPhone tasarımı için yeni bir batarya kutusu piyasaya sürülecek, ama Apple tarafından açıklanan bir şey olmadı.

Bu, son olarak watchOS beta sürümünde bulunan bir simgeye dayanarak kısa süre sonrasında değişebilir (simge için aşağı doğru kaydırın). WatchOS 5.1.2 beta bulunan  bir simge, batarya widget’ındaki gösterge şarj durumunu görüntülemek için kullanılıyor. Bu bileşen, Home düğmesi olmayan bir iPad Pro’yu gösteren simge de dahil olmak üzere diğer sızıntıları getirdi.

Önerilen Yazı
iPhone XS Max fiyat ve özellikleri

iPhone 6, 6S ve 7 için kullanılabilen Apple’ın resmi Akıllı Pil Kılıfı’na benzer bir pil kutusunu gösteriyor. Bu yeni simgede görülen en büyük fark iPhone’un arka kamerasının dikey yönde bulunduğunu gösteriyor. Bu batarya kasasının, Home tuşu olmayan yeni iPhone’larla uyumlu olacağı kesin.

Yazılıma bakıldığında, yeni pil kutusunun hangi cihazları destekleneceğini belirlemek mümkün değil; iPhone X, XR, XS ve XS Max dahil olmak suretiyle tüm yeni iPhone’ları desteklemek için üç değişik modelde gelmesi muhtemel.

Tasarım olarak mevcut pilli kılıfa benziyor, bu sebeple alt kısmında büyük bir “çene” bulunmuyor ve arka kamera yeni iPhone’lar için doğru dikey yönde konumlandırılmış. Apple, yeni ürünlerini yakında kullanıcılarla buluşturacak.

Önerilen Yazı
Apple iPhone Xs tanıtıldı. Özellikleri ve Detayları.

Yeni Akıllı Pilli Kılıfı yeni iPhone’nunuzda kullanmak ister misiniz? Lütfen yorum bırakınız.