1. Ana Sayfa
  2. Teknolojide Son Dakika
  3. Apple iPhone XS ve iPad tuş problemleri için güncelleme

Apple iPhone XS ve iPad tuş problemleri için güncelleme

Apple iPhone XS ve iPad tuş problemleri için güncelleme

Apple, iPhone ve iPad için iOS 12.0.1 sürümünü kullanıma açıyor. Bu, iOS 12 iPhone XS için Eylül ayındaki sürümlerinden bu yana ilk hata düzeltme güncellemesi. Apple, iOS 12.0.1’de bir ipucu tarafından tespit edilen sürüm notlarına göre iOS 12.0.1’de giderilen beş sorunu açıklıyor. Sürüm Apple iPhone Xs ve ipad için ios 12.0.1 güncellemesi. Başlıca sorunlar;

1)Bazı iPhone XS cihazlarının bir Lightning kablosuna bağlandığında hemen şarj etmediği sorunu giderir.
2)İPhone XS cihazlarının 5 GHz yerine 2,4 GHz’de bir Wi-Fi şebekesine yeniden katılmasına neden olabilecek bir sorunu çözüyor.
3)İPad klavyesindeki “.? 123” tuşunun orijinal konumunu geri yükler.
4)Bazı video uygulamalarında altyazıların görünmeyebileceği bir sorun giderildi.
5)Bluetooth’un kullanılamayacağı bir sorunu giderdi.

Yeni telefonlar piyasaya çıktıktan kısa süre sonra şarj sorunu yaşamışlardı. Sorun, bazı durumlarda şarjın beklendiği gibi yapıldığından emin olmak için Lightning kablosunun gösterilmesini ve bağlanmasını gerektiriyordu. Apple bu sorunu görerek yeni güncelleme ile bu sorun düzeltmeye çalıştı.

İlgili Yazı

Apple iPhone Xs tanıtıldı. Özellikleri ve Detayları.

Güncelleme iPad deki rahatsız edici klavye değişikliklerini de ele alıyor. Aynı zamanda Apple Watch ve TV için watchOS 5.0.1 ve tvOS 5.0.1 ile benzer güncellemeler yayınlanıyor. Bu gün yayımlanan iOS 12.0.1 güncellemesi kısa süre içinde kullanıcılara ulaşacak.

Yorum Yap

Yorum Yap