1. Ana Sayfa
  2. Teknolojide Son Dakika
  3. Apple ve Samsung arasındaki patent savaşını Apple kazanmış gibi duruyor. 120 milyon Dolar.

Apple ve Samsung arasındaki patent savaşını Apple kazanmış gibi duruyor. 120 milyon Dolar.

featured

Apple ve Samsung patent savaşları. Volume 1. 120 Milyon dolar.

Apple ile Samsung arasında bitmek tükenmek bilmeyen paten savaşlarında bir randevu daha geride kalmak üzere. Apple Samsung’a karşı kazanmış gibi görünüyor. Apple’ın kayan kilitli ekran açma patent davasında Samsung’un ikinci itirazı reddedildi. Ve mahkeme 120 milyon dolar değerindeki kararı onadı.
 
 Mayıs 2014 te Apple ve Samsung arasında patent ihlali sonucunda iki firma arasında patent savaşları ortaya çıkmıştı. Iki yıldan beri süren dava sonucunda Samsung kaybetmiş gibi görünüyor. Yaklaşık 120 milyon dolar ödeyecek olan Samsung bakalım önümüzdeki günlerde nasıl bir yol izleyecek. Bu dava iPhone’da bulunan kilit açma özelliğine Samsunlu da kullanmasıyla başlamıştı. ABD temiz Mahkemesi ikinci itirazı bozdu.
 
 Samsung’un artık bir şansı var büyük ihtimalle yüksek mahkemeye gidecek olan bu yeni dava tam onama için Yüksek mahkemenin kararı beklenecek. Eğer buradan da Samsung bir sonuç alamazsa 2017 yılının Bahar ayında yapılan 120 milyon dolar ödemek zorunda kalacak. Ama bu Samsun için son olmayabilir 2 şirket arasındaki patent savaşları bununla bitmeyebilir.
Yorum Yap

Yorum Yap