1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Apple server’ları genç Hackerlar tarafından Hacklendi.

Apple server’ları genç Hackerlar tarafından Hacklendi.

apple hacker 1
1

Avustralya’da bir genç bir yıldan fazla süredir Apple’ın sunucularına saldırıyor. Bu kapsamda tam olarak 90 GB veriyi çekmiş durumda. Dünya genelinde bütün şirketlerde Bulut sunucu kullanımına geçirmiş durumda neredeyse. Başlıca teknoloji şirketleri genellikle kullanıcılarının mahremiyetini sağlayan Üstün sistemler kullanıyorlar. Bu konuda Apple Öncü durumda olarak görünüyordu.

Şimdilerde Apple’ın başı Avustralya’da bir genç ile Belada. 16 yaşındaki bir genç Apple’ın verilerini Bir kere de değil bir yıl içinde birden çok kez hack’ledi. Sonunda Apple FBI’ı arayarak yardım istedi. FBI, Avustrtalya polisini arayarak yardım istedi. Gençler evlerinde yakalandılar. Bilgisayarlarında çıkan Apple dosyalarını el konuldu.

Tam olarak 90 GB güvenlik ve müşteri hesabı çalan bu genç hackerlar Sözde güvenliği Apple’ın Bulut dosyalarına erişme en kolay bir yolunu bulmuşlar. Apple’dan yapılan açıklamada kişisel verileri hiç kimsenin ulaşmadığını ele geçirilmediğini kamuoyuyla paylaştı. Gençlerin başı belada. Gençlerin avukatları yapılan Hackleme de hiçbir kötü niyet olmadığını mahkeme ile paylaştı. Eğer ceza alacaklarsa onu önümüzdeki duruşmalarda alacaklar.

Apple’dan yapılan açıklama;

Yorum Yap

Yorum Yap