1. Ana Sayfa
  2. Teknolojide Son Dakika
  3. Apple Watch Series 6 fiyat ve özellikleri

Apple Watch Series 6 fiyat ve özellikleri

apple watch series 6 fiyat 2

Apple yeni akıllı saatlerini tanıttı. Yeni akıllı saatlerinde Apple kendi normunu yani dikdörtgen tasarımını koruyor ve heyecan verici yeni renkler ile karşımıza çıkıyor. Apple Watch series 6 fiyat ve özelliklirine bakıldığında. Gerçekten renkler bir harika Özellikle kırmızı olan çok göz alıcı. Ekran daha çok geliştirilmiş ve her zaman açık ekran teknolojisi kullanılmış. Çok Güneşli ortamlarda bile oldukça kolay okunabiliyor ve daha da parlak bir şekilde Göze hitap ediyor. Apple Bu saatin diğerlerinden 2,5 kat daha fazla parlak olduğunu söylüyor.

Watch series 6 dokunuşunuzla hareket eden ve eğlenceli bir memoji kadranı ile karşımıza çıkıyor. Aynı anda birden fazla zaman dilimini aynı ekranda görebilirsiniz. Kullanıcılar rakamları görebilmek için 3 özel tipte stili kullanabilir ve kendini özelleştirilebilir. Aynı zamanda fotoğrafçılar için sağlık hizmetleri sunanlar ve sörfçüler içinde değişik arayüzleri sunuyor. Aslında en büyük değişiklik kordonun da. Çünkü artık gerilebilir bir Kordon’a sahip. Çift kordon parçalardan kurtulmuş olduğunu görüyoruz. Bunun ismi Solo Loop bandı. Aynı şekilde bu bandın birkaç farklı versiyonu da mevcut örgülü olanı gerçekten çok güzel.

Apple Watch Series 6 fiyat ve diğer özellikleri

Apple Watch series 6’ya güç veren işlemci Bir önceki seriden %20 daha hızlı çalışıyor. Aynı zamanda pil ömrü de uzatılmış A13 bionic çip temel alan yüksek performansı bir çift çekirdek işlemciye sahip. Diğer özelliklerine baktığımızda ise;

1.6 inç büyüklüğünde 394 x 324 piksel çözünürlüğe sahip oled bir ekran karşımıza çıkıyor. Bu ekran Safir ve çizilmelere karşı oldukça dayanıklı basınca da duyarlı. Donanım özelliklerine üste de bahsettiğimiz gibi çift çekirdekli 64-bit mimariye sahip bir işlemci kullanıyor. 1 GB RAM 32 GB dahili depolama alanı ile geliyor. WatchOS 6.0 kullanıyor.

Önerilen Yazı
Apple yüzen mağazası açılıyor. Singapurda

Cihaz iPhone 6s ve üstü modelleri, iOS 13 veya üstü modeller de kullanılabiliyor. Alüminyum modelinde Gümüş, uzay grisi, altın, mavi ve kırmızı renkleri bulunurken. Paslanmaz çelik olan modelde Gümüş, grafit ve altın rengi. Titanium olan modelde ise titanyum ve uzay siyahı şeklinde renklere sahip. 50 metreye kadar su geçirmeme özelliği de oldukça iyi aynı zamanda NFC özelliği kullanılmış. İvmeölçer, jiroskop, Altimetre, Pusula, nabız, barometre, EKG ve kan oksijeni ölçebiliyor. Bu özellikleri biraz açacak olursak özellikle Kandaki oksijeni izleme noktasında kanınızda bulunan oksijen miktarını 15 saniye içinde ölçebiliyor ve sağlık uygulamasında sakladığı ölçülerle sizi sürekli takip edebiliyor. Kalp atış hızınızı aynı zamanda yakılan kaloriyi sürekli takip ederek sizi izlemeye alıyor. EKG almasıda oldukça iyi. Apple Watch sağlık deneyimini daha iyi hale getirmek için tam olarak odaklanmış bir durumda. Apple Watch OS 6 ile harikalar oluşturun.

Apple Watch 6 gerçekten ideal bir akıllı saat olduğunu görüyoruz fiyat olarak 399 dolar bir fiyat etiketiyle satışa çıkıyor. Çeşitli varyasyonlar ile de fiyat artış gösterebiliyor.

Apple yüzen mağazası açılıyor. Singapurda

Yorum Yap

Yorum Yap