1. Ana Sayfa
  2. Uncategorized
  3. Bitcoin nedir ve bitcoin güvenli mi?

Bitcoin nedir ve bitcoin güvenli mi?

btc nedir

Bitcoin nedir diye öğrenmek istediğimiz şey Bitcoin’in bir dijital para birimi ve ödeme sistemi olduğunu görüyoruz. Bitcoin sistemi kullanan kullanıcılar birbirlerine dijital para aktarımı yapabilirler. Aynı zamanda alt coin de alabilirler. Blok zincir adı verilen “Block change” sistemi reel olarak olmayan ama dijital olarak olan ve üretilen bir para birimidir.

Bitcoin 2008 senesinde Satoshi nakamoto adında olan bir kişi tarafından bulunmuştur. Bu Arkadaşı ne gören nede bilen var. Satoshi’nin oluşturmuş olduğu bir sistem bitcoin Merkezi olmayan ve hepimiz tarafınca kullanılabileceğimiz durumda oluşturulan bu sistem herhangi bir kuruluşa bağlı değildir her insanın kullanımına açık bir teknolojidir.

Önerilen Yazı
Xiaomi Mi Note 10 özellikleri ve incelemesi

Peki ya blok change doğrusu blok zincir ne demek Bitcoin ve benzeri öteki Kripto paraların en güvenilir en rahat bir halde birbirleri içinde yer değiştirmesine aynı zamanda al-sat yapmaya yarayan bir sistem. Bitcoin nasıl alınıp satılır. diyor iseniz çeşitli bitcoin borsalarında bu işlemi kolayca yapabilirsiniz. Ülkemizde de mevcut.

Aklınızda bir diğer soru? Bitcoin fiyatını kim belirliyor. Bitcoin tamamı ile arz-talep doğrultusunda oluşan bir sistem. Arz talep demek bitcoin ve altcoinlerin olduğu pazarlarda yani özegür piyasada pazarlar kullanıcılardan gelen taleplere karşılık olarak şekil alırlar.Tüm alım satımlar BTC dediğimiz Bitcoin fiyatını belirler.

btc nedir

Bitcoin nedir. Avantajları ve Dezavantajları nelerdir

Bitcoin avantajları ve dezavantajları bulunmakta. Avantajlı olan tarafı enflasyon ve çökme riski bulunmayan aynı zamanda 3. bir kişi tarafından müdahale edilemeyen bir anonim durumudur. Siz nekadar büyük para göndermeye çalışsanız da komisyonlar çok az miktarlarda kalacaktır. BTC’nizi sakladığınız cüzdana dünyanın her yerinde kolaylıkla ulaşabilir ve kolayca aktarımlar yapabilirsiniz. Bitcoin hiç bir şekilde bir devlet yada banka tarafından kontrol edilmez ve bu sayede siz daima güvende kalırsınız.

Peki ya dezavantajları nelerdir. İzinin sürülemiyor olması onu aynı zamanda kötü amaçlı kullanıcılar için cazip hale getiriyor. Yasa dışı yolla yada para aklamaya çalışan insanlar bu mükemmel para aktarma aracına zarar verebiliyorlar. BTC bence geleceğin para birimi.

Bitcoin yakın bir zamanda dahada fazla güven tazeliyecek ve hiç olmadığı kadar kullanılmaya başlanacak. Sizde düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Aynı zamanda bizi takip edebilirsiniz.

Bitcoin nedir güvenilir mi? gibi sorulara cevap verdiğimiz yazımızda tercih artık sizin.

Yorum Yap

Yorum Yap