1. Ana Sayfa
  2. Elektrikli Otomobil
  3. BMW Ceo’su açıkladı yeni elektrikli X3 yakında geliyor

BMW Ceo’su açıkladı yeni elektrikli X3 yakında geliyor

bmw-i

BMW yeni elektrikli otomobillerini açıkladı

BMW elektrikli otomobil konusunda daha fazla model üretmek için ve geleceğe hazırlamak için bir hayli çaba gösterdiğini açıkladı. Bu kapsamsda elektrikli araçlarının daha fazla kitleye ulaşması için daha fazla modeli yaymaları gerektiğini belirten BMW yetkilileri BMW X3’ün tamamiyle elektrikle çalışan bir versiyonunu Cuma günü duyurdu.
2009 yılında BMW i3 elektrikli otomobili için çalışmalara başlayan BMW 2013 yılında bunu piyasaya sürdü. Bunun yanında son zamanlarda tutan bir diğer BMW modeli i8 elektrikli otomobili ile de dünya kamuoyunun beğenisini toplayan BMW Şimdi ise X5, X3 serisi ile elektrikli otomobil dünyasını bir hayli karıştıracak modellere imza atmayı düşünüyor. Bunun yanında BMW 3 serisi ve BMW 7 serisi ne de elektrikli otomobiller üretmeyi planlayan şirket bunu yakın zamanda gerçeğe dönüştürecek.
bmw-i8
BMW CEO’su Harald Krueger tarafından yapılan açıklamada rekabete girdikleri Volkswagen, Tesla gibi güçlü elektrikli otomobil üreten şirketleriyle daha iyi mücadele edebilmek için elektrikli otomobil projelerini genişletmeleri gerektiğini söyledi. 2019 yılında piyasaya sürülmesi beklenen bu yeni model elektrikli otomobiller BMW’nin elini güçlendirecek 2021 yılından itibaren Avrupa Birliği emisyon hedefleri doğrultusunda Alman üreticiler bir hayli yol kat etmiş olacaklar. Elektrikli otomobil piyasası iyice kızışıyor.
Yorum Yap

Yorum Yap