1. Ana Sayfa
  2. Oto Haber
  3. BYD süper arabalara geçiyor E-Seed GT teknik özellikleri

BYD süper arabalara geçiyor E-Seed GT teknik özellikleri

BYD E-SEED GT
1

Bu haftanın başlarında, BYD Shanghai Otomobil Fuarı’nda konsept otomobil E-SEED GT’yi tanıttı. Bu süper otomobil BYD E-Seed GT teknik özellikleri ile oldukça iddaalı bir otomobil.

BYD E-SEDED GT, şirketin yeni Dragon Face tasarım dili ile tasarlanmış.  Şirketin 1995 yılında 20 çalışanı ile kurulduğu ve bugün 240.000 çalışanı ile dünyanın en büyük elektrikli araç üreticisi.

Şirketin içinde aslında çok büyük adamlar da var. Onlar ise şöyle; E-SEED GT’nin geliştirilmesinde etkili olan tasarımcıların BYD global tasarım direktörü Wolfgang Egger; BYD global dış tasarım direktörü JuanMa Lopez ve BYD global iç tasarım direktörü Michele Jauch-Paganetti. Egger daha önce Audi’nin tasarım şefi, Ferrari’nin dış tasarım şefi Lopez, Mercedes-Benz Italia Advanced Design’ın tasarım direktörü Jauch-Paganetti idi. Muhtemelen, bir tasarım rüya ekibinin bir şey. Çok yetenekli bir ekip.

Çin, 2020 yılına kadar 4,6 milyon elektrikli aracın satışını gerektiren Yeni Enerji Aracı görevi olarak adlandırılan sistemi ortaya koydu. İleride, muhtemelen, “tamamen elektrifikasyon” için içten yanmalı motorun ortadan kaldırılması için adımlar gelecek.

BYD markası bunu biliyor ve çalışmalarını bu yönde sürdürüyor. Yine bu hafta şirket, Carson Carson / California’da kullanacak olan Atık Kaynaklara BYD 8R Sınıf 8 Otomatik Yan Yükleyici (ASL) teslim ettiğini açıkladı. Evet, bu bir elektrikli çöp kamyonu.

Önerilen Yazı

Tesla otomobillerine gelecek bir güncelleme ile video oynatma özelliği kazandırılacak.

BYD E-Seed GT teknik özellikleri ve Dragon Face

Şirketin dahil olduğu tüm ürünler Dragon Face tasarım dilini kullanmıyor, Çin pazarı için de değil. Ocak ayında, BYD 50.000’inci elektrikli otobüs ürettiğini açıkladı. Bu otobüsler sadece Pekin, Guangzhou, Shenzhen, Tianjin, Hangzhou, Nankin, Changsha ve Xian caddelerinde değil, aynı zamanda Londra ve Los Angeles’ta da mevcutlar. Otobüsler ve çöp kamyonları çok fazla dikkat çekmiyor, ancak bunları yapan şirketler için muazzam pazarları temsil ediyorlar.

BYD E-Seed GT teknik özellikleri oldukça kaliteli bir otomobil olmuş. Tesla yakın bir gelecekte kendini çok iyi bir savaşın içinde bulacak.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (3)

  1. Kardeşim detaylı video bulamadım. Çekebilirmisin

  2. 11 ay önce

    Evet telkefonunn çift hatlı olması bir avantaj. Pilin yeterliliği tartışılır. Kutusunda kulaklık olmaması eksi bence

  3. 11 ay önce

    Çift hat iyi olmuş avantaj google aradım aliexpress te bulamadım