1. Ana Sayfa
  2. Kamera
  3. DJI, Zenmuse X7 Süper 35 hava kamerasını duyurdu

DJI, Zenmuse X7 Süper 35 hava kamerasını duyurdu

dji inspre drone 2
1

DJI, Zenmuse X7 Süper 35 hava kamerasını duyurdu

DJI Inspire 2 drone ile çalışacak şekilde tasarlanmış yeni bir Super 35 kamera sistemini duyurdu. Zenmuse X7 olarak adlandırılan bu yeni kamera, drone görüntülerini bir üst seviyeye taşımak için tasarlandığını söylüyorlar.

Zenmuse 7, 14 stop dinamik aralığa sahip yeni bir Süper 35 mm sensöre sahip bir kamera. Kamera 6K Cinema DNG RAW veya 5.2 K Apple ProRes 30 fps veya 3.9K Cinema DNG RAW veya 2.7 KB Apple ProRes 59.94 fps’de kayıt yapma kapasitesine sahip.

DJI, Zenmuse 7 için renk dağarcığını geliştirmek için Technicolor ile birlikte çalışmıştı. Kamera şimdi DJI Sinema Renk Sistemi veya DCCS olarak adlandırılan yeni bir D-Log profiline sahiptir. Bu, fotoğraf makinesinin daha geniş bir dinamik menzil yakalamasını sağlayan ve zorlu ışık koşullarına ve aynı zamanda HDR video gibi modern teknolojilere de uygun bir cihaz. Kameranın daha geniş bir renk aralığı için kaydettiği yeni bir D-Gamut RGB renk alanı da mevcut.

Zenmuse X7, son derece kısa flaş mesafesine (mercekten sensöre olan mesafeye) sahip yeni bir DJI DL-Mount’a sahiptir. Bu sistemle çalışmak için DJI, 16 mm, 24 mm, 35 mm ve 50 mm odak uzaklık değerlerinde dört yeni asal merceği de piyasaya sürdü. Bu merceklerin her biri f/2.8 diyafram ve 16mm’de dahili ND filtresi bulunurken diğerlerinde mekanik bir deklanşör bulunmaktadır.

Zenmuse X7 Kasım ayı başlarında 2699 dolara satışa sunulacak ve 16mm, 24mm ve 35mm objektiflerin fiyatı 1,299 dolara, 50mm fiyatlarında ise 1,199 dolara satışa sunulacak. Müşteriler dört lensi de $ 4,299 karşılığında satın alabilirler. Bu fiyatlar ülkemiz şartlarında tekil kullanıcılar için fazla olsada sistem tammiyle Sinema sektörü için üretilmişe benziyor.

Yorum Yap

Yorum Yap