1. Ana Sayfa
 2. Yazılım
 3. Facebook reklam hesabı kapatma klavuzu 2020

Facebook reklam hesabı kapatma klavuzu 2020

facebook reklam hesabı kapatma

Facebook reklam hesabı kapatma işlemi oldukça basit bir işlemdir. Öncelikle bilmeniz gerekenler hesabınızda bir borç bakiyesi varsa Kredi kartınızdan çekilecektir. Hesabınızdaki borç bakiyesi çekildikten sonra otomatik olarak kaldırılacaktır. Bu işlem ortalama 2 iş günü içerisinde gerçekleştirilir.

Reklam hesabımızı dondurmak yada kaldırma için yapılması gerekenler ise aşağıda sıralanmıştır.

Facebook reklam hesabı kapatma

Reklam hesabınızı dondurmak için uygulamanız gereken adımlar

 1. Bir bilgisayardan Facebook’a gidin.
 2. Reklam Yöneticisi’nde Hesap Ayarları’na gidin. Facebook şifrenizi tekrar girmeniz istenebilir.
 3. Sayfanın en altına inin.
 4. Sayfanın alt kısmındaki Reklam Hesabını Dondur bağlantısına tıklayın.
 5. Dondurma işlemini onaylamanızı isteyen bir pencere açılacaktır. Hazır olduğunuzda, pencerenin sağ alt köşesindeki Reklam Hesabını Dondur‘a tıklayın.

Hesabı bu adımları kullanarak kapatabilirsiniz Eğer bu adımları kapatarak kullanamazsınız bilinki bir sorun vardır o sorunları gidermek için de aşağıdaki sıralamayı kontrol edebilirsiniz.

Hesabınızı kapatmakta sorun mu yaşıyorsunuz?

 • Reklam hesabındaki görevinizin ne olduğunu kontrol edin. Bir reklam hesabının yöneticisi değilseniz, hesabı donduramazsınız.
 • Borç bakiyeniz varsa, ödeme yönteminizden başarıyla çekilememesi durumunda (ör. kredi kartınızın son kullanma tarihi geçmişse) hesabınızın kapatılmasında gecikme yaşanabilir. Borç bakiyenizi ödemek için yeni bir ödeme yöntemi eklemeniz gerekebilir. Borç bakiyeniz ödendikten sonra, tüm ödeme yöntemleri kaldırılacak ve hesabınız dondurulacaktır.
 • Borç bakiyenizi ödemenizin üzerinden 2 iş günü geçmişse ancak reklam hesabınızı hâlâ donduramıyorsanız, lütfen daha fazla destek için kaynaklar sayfamıza gidin.

 

Facebook reklam Hesabını kaldırdıktan sonra bu dondurma ile aynı şeydir oldu da gelecekte bir daha ihtiyaç duydunuz bunun için ise yapılması gerekenler şöyledir.

Önerilen Yazı
Facebook Reklam verme klavuzu 2020

Hesabınızı yeniden etkinleştirmek

 • Reklam hesabınızı yeniden etkinleştirmek için reklam hesabınızın dondurulmasını ve bakiyenizin ödenmesini beklemeniz gerekir. Reklam hesabınızı yeniden etkinleştirmek için Reklam Yöneticisi’nin üst kısmındaki Yeniden Etkinleştir bağlantısına tıklayın ve adımları izleyin.
 • Para birimi veya saat dilimindeki bir değişiklik nedeniyle dondurulan bir reklam hesabını yeniden etkinleştiremezsiniz.

Bu yazımızda Facebook reklam hesabı nasıl kapatılır yada dondurulur onu öğrendik. Facebook oldukça düşük maliyetler ile bizleri kullanıcılarla buluşturmaya devam edeceğini unutmayalım. oldukça etkili olan yöntemleri var ve reklamlar gerçekten insanların ilgisini çekiyor.

Yorum Yap

Yorum Yap