1. Ana Sayfa
 2. Akıllı Telefon
 3. Galaxy S10, S10 + ve S10e çıkış tarihi ve fiyatı sızıntı haberleri ile geliyor
Trendlerdeki Yazı

Galaxy S10, S10 + ve S10e çıkış tarihi ve fiyatı sızıntı haberleri ile geliyor

galaksi-s10-s10-artı-prototip-8-596x540
1

MWC’19 başlamadan birkaç gün önce Samsung’un etkinliğinde 5 telefonun tanıtılmasını bekliyoruz. Giriş seviyesi Galaxy S10e, Galaxy S10, S10 +, S10 X 5G ve katlanabilir Samsung Galaxy Folder bir süredir. Yaklaşan Galaxy S10 programına dair bilmeniz gereken her şey size bir tabloda gösteriliyor.

  Samsung Galaxy S10 ve S10 +

Galaxy S10:

 • 6.1 “kavisli Infinity ekran
 • Ekrandaki parmak izi tarayıcı
 • Tek selfie kamera
 • Üçlü arka kameralar (Düzgüsel, telefoto)
Önerilen Yazı
Samsung Galaxy Note 9 tanıtıldı. Tüm özellikleri ve detayları.

Galaxy S10 +:

 • 6.4 “kavisli Infinity ekran
 • Ekrandaki parmak izi tarayıcı
 • Çift selfie kameralar
 • Üçlü arka kamera (Düzgüsel, telefoto, geniş açılı)

Tasarım

Galaxy S10 ve S10 + Samsung’un arafından üretilen kavisli kenar ekran ve son birkaç senedir neredeyse tüm amiral gemisi cihazlarında kullanılan standart alüminyum tasarımına sahip. İki cihaz da daha geniş boyutta ve selfie kamera sayısında farklılık gösterecek. Önceki nesil Samsung cihazlarının aksine, panelin köşesinde hap şeklinde bir ekran deliği bulunmakta ve iki selfie kamerasını burada görmekteyiz. Yan çerçeveler neredeyse görünmez hale geliyor. Alt ve üst çerçeveler mühim seviyede azalmış ve fazlaca daha muntazam bir görünüm elde edilmiş. Boyut açısından, Samsung Galaxy S10 + 6.4 ”ekrana ve 157.7 x 75 x 7.8 mm ölçülerine sahipken, Galaxy S10 düzgüsel ekran 6.1” ekrana sahip. 148.9 x 70.9 x 7.8 mm boyutlarında. 

Arka kısma baktığımızda Galaxy Note 9 benzeri bir yatay kamera dahil edilmiş. Bununla beraber, seviyesi yüksek geniş açılı bir lens ve belirtilmemiş bir dördüncü sensörle tamamlanan üçüncü bir 16 megapiksel kamera bulunuyor. 16 megapiksel ana kamera ve 13 megapiksel telefoto kameraya birlikte yer veriliyor. Başka bir değişim de artık arkada bir parmak izi tarayıcısı bulunmuyor.

Tabana doğru baktığımızda, yeni Samsung bir hoparlör ve 3.5mm kulaklık girişi yanında bir USB C Tipi bağlantı noktası da içeriyor. Üstündeki mikrofon ve SIM kart tepsisi ile eşleştirilir. Ek olarak, yeni Galaxy amiral gemilerinde olduğu gibi, bir güç anahtarı ve hususi bir Bixby düğmesi içeriyor. 

Galaxy S10 ve S10 + renkleri
Galaxy S10 ve S10 +, Pearl White, Emerald Green, Prism Black ve mavi renklerinde mevcut olacak. İki yeni renk seçeneği – Seramik Siyah ve Seramik Beyaz – Galaxy S10 + için daha sonraki bir tarihte piyasaya sürülmesi umut ediliyor.

Samsung Galaxy S10 Beyaz, Siyah ve Yeşil renk çeşitleri

Ekrandaki kamera deliklerinin yanı sıra, iki aygıt da da Ultrasonik parmak izi okuyucu da ekranın altına gizlemiş olarak gelecek.

Her zamanki gibi benzer biçimde, tüm Galaxy S10 sürümlerinin, satılacakları bölgeye bağlı olarak değişik yonga setleri tarafınca desteklenmesini bekliyoruz. ABD versiyonları da bir Qualcomm yonga seti olan Snapdragon 855 ile süslenmiş olacak, ayrıca Samsung’un kendi Exynos yonga ailesi dünyanın her yerindeki cihazları çalıştıracak. Exynos 9820’nin geleceği biliniyor. Ülkemiz de muhtemelen bu işlemci ile satılacak.

Hafızaya göre Galaxy S10 ve S10 + 6 ve 8GB RAM ile satışa sunulacak. S10 + ‘ın en detaylı sürümü, 12GB RAM’e haiz olacak gibi görünüyor. Depolama açısından S10, 128 ve 512GB mahalli depolama alanına girerken, Galaxy S10 +, 128, 512GB ve 1 TB depolama alternatifleriyle satışa sunulacak. Tüm modellerde daha çok hafıza genişletmesi için microSD kart yuvaları ile gelmesi bekleniyor.

Galaxy S10 3400mAh batarya ile gelirken, S10 + 4000 yada 4100mAh bataryaya sahip olabilir.

 

Kamera

Hem Galaxy S10 hem de S10 + arkada üç kamerayla gelecek. En fazlaca kullanacağınız ana kamera daha geniş bir görüş alanına sahip olan 16 MP geniş açılı bir kamera tarafınca desteklenen F1.5 / F.2.4 değişken diyafram açıklığına sahip 12 MP  kamera ile gelecek. Galaxy S10 serisi, arkadaki değişken açılı 12 megapiksel kameralarla geçen sene ki Galaxy S9 modellerinin adımlarını takip edecek. 

İki cihazın ön kameralarının özellikleri hala bilinmemekle beraber, 4K video çekebilecek. 
Galaxy S10, S10 + ve S10e çıkış tarihi, fiyatı, haberleri ve sızıntıları

 

 

 

 

Fiyat ve çıkış zamanı

Galaxy S10e 699 $ civarında satılacak olsa da, 128GB sürümü için S10 899 doların başlangıç fiyatıyla gelecek. Bununla birlikte, S10 + ‘ın 6GB RAM ve 128GB depolama kapasitesi olan temel sürümü de 999 dolardan başlayacak.

Galaxy S10e 20 Şubat’ta resmi siparişlerle kısa bir süre sonrasında yayınlanacak ve arkasından 8 Mart’ta küresel olarak dünyaya dağıtılacak. 

Samsung Galaxy S10e

Galaxy S10, S10 + ve S10e çıkış tarihi, fiyatı, haberleri ve sızıntıları

 

 

 

Özet:

 • 5.8 “düz ekran
 • Yan konumlu parmak izi tarayıcı
 • Çift kamera (12MP F1.5 / F.2.4 + 16MP geniş açı)
 • Tek selfie kamera
 • Snapdragon 855, 6GB RAM, 128GB depolama
 • 699 $ fiyat etiketi
Önerilen Yazı
Samsung Galaxy Note 9 Android Pie için hazır.

Tasarım

Dahili olarak SM-G970U olarak malum bu modelin şimdiye kadarki en ucuz Galaxy S10 modeli olması ve Samsung’un iPhone XR’e cevabı olması umut ediliyor. Tasarım açısından, Samsung’un Galaxy S7 günlerinden beri kullanılmamış olan düz ekran tasarıma geri dönüşünü işaret ediyor. Son birkaç yıldaki tüm amiral gemisi Samsung cihazları benzer biçimde, S10 E de tamamen teknik olarak kablosuz şarjın özellik listesinin bir parçası olmasını sağlayacak olan cam ve alüminyumdan oluşuyor.

Çentikli ekran yerine son moda bir delik tasarımı kullanılacak. Ultrasonik ekran içi parmak izi de olmayacak – normalde cihazın yan tarafındaki güç düğmesine düzgüsel bir sensör yerleştirilecek. Renk açısından, S10 E siyah, beyaz, mavi, yeşil renkte sunulacak, sadece sarı ve kırmızı olan hususi renk şemalarında da gelebilir.Bu iPhone XR’nin geldiği boya kalemlerine fazlaca benziyor.

Donanım

En ucuz Galaxy S10 versiyonu 5,8 inçlik bir Süper AMOLED ekrana haiz olacak, muhtemelen FHD + olanı olsa da, bir QHD + panelinde olabilir. Dahası, Galaxy S10 Lite, öne bakan kamerayı yerleştirmek için bir delikli bir Infinity-O ekran kullanacak ve bu da daha büyük Galaxy S10 ve S10 + ‘nın kullanacağına benziyor.

Fazlaca sayıda dikkat çekici sızıntıya göre, Galaxy S10 E, Geekbench ve AnTuTu karşılaştırma veri tabanların da oldukça yüksek puan alan bir giriş seviyesi aygıt değil. 6GB RAM ve Qualcomm yapımı işlemci olarak gelecek. İkincisi Snapdragon 855 ile destekleniyor. Ayrıca, cihazın internasyonal versiyonu büyük olasılıkla Samsung’un kendi Exynos 9820 yonga seti tarafınca desteklenecek.

Depolama açısından, S10e muhtemelen yalnızca 128 GB dahili depolama alanında sunacak. MicroSD kart yuvası da olacak. 3100mAh batarya ile güçlendirilecek. Daha süratli ve dolayısıyla daha verimli bir yonga seti ile eşleştirilen Galaxy S10 E’nin gerçek bir pil şampiyonu olma potansiyeli var.

Kamera

Samsung’un değişik S10 varyasyonları arasındaki en büyük farklardan biri alacağınız kamera sayısı olacak ve S10 E’nin biri önde ve ikisi arkada üç kamerası olacak. Yatay bir halde konumlandırılmış olarak, bunlardan birincisinin, 12 megapiksel değişken diyaframlı bir kamera (gündüz f / 2.4 ve gece f / 1.5, S9 ve Not 9’a benzer şekilde) olduğu anlaşılıyor. Işık performansı Ayrıca, ikincisi 16 megapikselik geniş açılı olduğu söyleniyor. ve kullananların fotoğraflarında daha çok fotoğraf çekmelerini sağlıyor.

Fiyat ve çıkış zamanı

ABD’de Galaxy S10 E’nin tahmini fiyat etiketi 699 dolar. Bu sayı, ABD’de sırasıyla 749 dolar ve 799 dolar değerinde perakende satış meydana getiren iPhone XR’nin 64GB ve 128GB’lık sürümlerinin en büyük rakibi olacak.

Galaxy S10e 20 Şubat’ta resmi siparişlerle kısa bir süre sonrasında yayınlanacak ve arkasından 8 Mart’ta dünyada satılacak.

Önerilen Yazı
Samsung Galaxy Note 9 tanıtıldı. Tüm özellikleri ve detayları.