1. Ana Sayfa
  2. Oto Haber
  3. Hackerler Tesla Model S’yi uzaktan kontrol etmeyi başardı

Hackerler Tesla Model S’yi uzaktan kontrol etmeyi başardı

Hackerler Tesla Model S’yi uzaktan kontrol etmeyi başardı

TESLA MODEL S HACLENDİ

Dünya yakın zamanda elektrikli otomobilleri Yollarında görecek ve bunların başında da Tesla otomobilleri gelecek Tesla model S başta olmak üzere birçok Tesla modeli kullanıcıların beğenisine sunulmuş ve takdir toplamıştı pil ömrü olarak da gayet uzun menzile sahip olan Tesla otomobilleri Çin’in güvenlik firması Security Lab taraafından uzaktan kumanda etmeyi başardı. Model S’nin sunroof ve Koltuk gibi fonksiyonlarını heklemeyi başardı. Bu bize bir soru işaretini birlikte getirdi kötü niyetli kullanıcılar wifi yardımıyla arabaları hacleyebilirmi.

Ekip bir tarayıcı program yardımıyla otomobilin ana bilgisayarına ulaştı ve ana ekranını kontrol altına aldı. Aracın GPS’ine giren hackerlar 12 mil uzaklıktaki aracın fren yapmasını sağladı. Uzaktan sunroofu açtı ve yine Uzaktan koltuğu ayarladı.

Tesla’dan gelen açıklama ise “müşterilerimizin hacklenmesi’nin çok güç olduğunu ve çok düşük bir ihtimal olduğunu söylüyorlar. Hack işlemini yapan ekip Tesla’nın Aslında çok başarılı bir otomobil ve program geliştirdiğini söylüyorlar video da her şeyi açıkça gözüküyor.

Yorum Yap

Yorum Yap