1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Huawei 2018 ikinci çeyrekte Apple’dan daha fazla akıllı telefon sattı.

Huawei 2018 ikinci çeyrekte Apple’dan daha fazla akıllı telefon sattı.

Huawei 2018 ikinci çeyrekte Apple’dan daha fazla akıllı telefon sattı.

Huawei 2018’in ikinci çeyreğinde telefon satışlarında 2. sıraya yerleşti. Apple’ın ardından 2. sıraya yerleşen Huawei bu konuda ne kadar iddialı olduğunu da Böylelikle göstermiş oldu. Samsung ise geçen yıla oranla yüzde 10’luk bir düşüş yaşıyor.

Huawei zaten bir akıllı telefon devi olduğunu bu haberle de bir kez daha kanıtlıyor. Bugün açıklanan analiz rakamlarına göre Samsung dışında bütün firmalardan daha fazla akıllı telefon üreten Huawei başarılı bir yıl geçiriyor. Samsung bu konuda önümüzdeki günlerde Samsung Galaxy Note 9’u çıkartarak bir Atılım yapma peşinde ama yine de Huawei çok güçlü bir rakip.

Apple 41.3 milyon adet ürün satarken Samsung 73 milyon adet ürün satmış Huawei ise Pazar’daki payını genişletmiş ve 54 milyondan fazla cep telefonu satışı gerçekleştirerek 2018 yılı içerisinde rekora doğru koşuyor. Samsung %20.9, Huawei %15.8 ve Apple ise %12.1’lik bir pazar paylarına sahipti. Xiaomi ve Oppo bu listeye girdiler ve piyasa iyice kızıştı.

Huawei’nin bu altın çağı yaşaması Honor markasının güçlü olmasından kaynaklı. Haber kaynağı Honor cihazlarının markanın itici gücü olduğunu ve yapılan 16 milyon satışın üçte ikisini oluşturduğu görülüyor.

Apple Eylül Ayı içerisinde 3 yeni iPhone modeli tanıtabilir ve bu da Huawei’nin atılımına biraz da olsa darbe vurabilir.

Yorum Yap

Yorum Yap