1. Ana Sayfa
  2. Teknolojide Son Dakika
  3. İnstagram hesaplarından para kazanmak

İnstagram hesaplarından para kazanmak

intagram ve para
2

Ayda bir milyardan fazla aktif kullanıcısı olan Instagram, dünyadaki en etkili sosyal medya ağlarından biri olarak duruyor. Markaların sitede de güçlü bir varlığa sahip olmayı arzu etmesi doğal. Aslında, Instagram’ın kendi verilerine göre, kullanıcıların yüzde 80’inden fazlası çevrimiçi olarak en az bir işletmeyi takip ediyor. İster büyük bir şirket olsun, ister küçük bir girişim olsun, işletmelerin yüksek düzeyde etkileşim ve hedef kitleleriyle etkileşim kurabildikleri açık bie şekilde görünüyor. Müşteri adaylarını beslemekte veya yeni bir ürünü vitrine çıkarıyor olsanız da, e-ticaret markalarının aktif olarak hesaplarından para kazanmaya çalışması gerekir. Doğru yapıldığında, işletmenizin Instagram hesabı önemli bir trafik ve gelir kaynağı olabilir.

Instagram’da Alışveriş yapmak tüm pazarlar için uygun olmadığından, tüm e-ticaret mağazalarının satışları artırmak için kullanabileceği birkaç ipucu verilebilir.

İçeriğinizi farklılaştırmaya odaklanın İçeriğiniz, ürünlerinizi her zaman satış yapıp yapamayacağınızı belirleyin. Instagram da bir e-ticaret girişimcisi olarak, hedef kitlenizin ilgi alanlarınız ve özelliklerini iyi anlayın. Şimdi, dikkat çekmek için ilgi alanlarıyla ilgili benzersiz içerik sağlamaya odaklanmalısınız. İçeriğinizi rakiplerinizden ayırmanız gerekir ve bu, profesyonel kalitede fotoğraflar yayınlamaktan daha fazlasını yapmak anlamına gelir.

E-ticaret markaları için, iyi bir uygulama, ürünlerinizi sergileyen promosyon yayınları ile benzersiz marka imajınızı geliştiren yaşam tarzı yayınları arasında geçiş yapmaktır.

Kişiliğiniz parlasın. Her zaman sorularınızı sorarak ve yorum yazarak izleyicilerinizi meşgul etmeye çalışın. Bu, daha fazla takipçi kazanmanıza ve tüm yayınlara katılımınızı artırmanıza yardımcı olacaktır. Promosyon fırsatlarını en üst düzeye çıkarın. Promosyonel yazılar hazırlayın. Öncelikle, Instagram yayınlarınıza her zaman müşterilere ürünü sitenizde nerede bulabileceklerini söyleyen net bir harekete geçirme ifadesi eklemeyi de unutmayın. Tıklamalar oluşturmak için web sitenize bir link yerleştirin ve yayınlarınızın erişimini genişletmek için etiket kullanın.

Marka bilincini oluşturmak için nişinizle ilgili markalı hashtag’lerin ve daha geniş hashtag’lerin bir karışımını kullanın ve yeni müşterilerin Instagram’ın arama araçlarıyla sizi daha kolay keşfetmesini sağlayın. Araştırmalar “Yarışmalar yapan Instagram hesaplarının, yapmayan hesaplardan yüzde 70 daha hızlı büyüdüğünü gösterdi. Buna ek olarak, Instagram yarışmaları, 65 kat daha fazla yorum ve normal yayınlardan 3.5 kat daha fazla beğeniliyor. ”En iyi sonuçları elde etmek için, katılımcıların yazınızdaki bir yorumda bir arkadaşını etiketlemesini veya bir yayında özellikli bir markanın etiketini kullanmalarını gerektiren yarışmalar yapın ürünlerinizle.

Sonuçta ortaya çıkan promosyonları, markanızı mevcut takipçilerinize benzer daha fazla insanın önüne koyacaktır. Bugün bir ödül vermek yarın daha fazla satışla sonuçlanabilir. Hesabınızı kesmek için araçlar kullanın. Markaların kaliteli içerik oluşturmak için çok çaba sarf etmeleri gerekir, ancak para kazanmak için yapılması gereken tek şey budur.

Instagram hesabınız. Tecrübelerime göre, birçok “arka uç” görevini otomatikleştiren Instagram araçlarının gücünden yararlanmak, hesabınızı kırmak için büyüme açısından hayati öneme sahip. Örneğin, Kickstar gibi araçlar, yayınları beğenerek izleyicilerinizin büyümesini otomatikleştirerek zaman kazanmanıza yardımcı olur hedef kitlenizdeki kullanıcılar sizin adınıza demografik bilgiler oluşturur. Bu etkileşimler, ilgilenen kullanıcıların markanızı keşfetmelerine yardımcı olarak doğal, organik büyüme sağlar – bu da takipçilerinizin doğal olarak artmasına neden olur. Daha sonra Instagram yayınlarınızı önceden planlamanıza olanak sağlayan başka bir harika araçtır. Kitlenize ulaşmak için en uygun zamanı belirlemek için analitiği kullandığınızda, önceden planlama yapmak maruz kalma fırsatlarınızı en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olur. Temel hesap sorumluluklarını otomatikleştirip düzenleyerek, gereken kaliteli içeriği oluşturmak için harcayabileceğiniz daha fazla zamana ve enerjiye sahip olacaksınız. markanızı ilk etapta Instagram’da oluşturmak için Hizmetinizde olan analitiği kullanın. Ne tür yayınların (ve hatta hangi ürünlerin) hedef kitlenize en fazla çekiciliğine sahip olduğunuzu anlayın.

”Egzersizi. Gönderim stratejinize ince ayar yapmaya devam etmek için analitik araçlarından yararlanmanız gerekir. Hangi yayınların en iyi performansı gösterdiğini belirleyerek, Instagram içeriğinizi hassas şekilde ayarlamaya devam edebilirsiniz, böylece e-ticaret mağazanıza daha fazla trafik çekebilirsiniz. Markalar, girişlerinizi, gösterimlerinizi ve yayınlarınızla etkileşimlerini izleyen işletme hesaplarının kullanabileceği ücretsiz bir araç olan Instagram Insights ile başlayabilir. Bu, yalnızca hangi içeriğin en iyi performansı gösterdiğini belirlemenize yardımcı olmaz; aynı zamanda kitle demografik bilgilerinize ilişkin öngörüler sunar. Bu, ücretli Instagram reklam kampanyaları için özel ve görünen kitleler oluşturmayı kolaylaştıracaktır.