1. Ana Sayfa
  2. Elektrikli Otomobil
  3. MERCEDES MAYBACH 6 LÜKS OTOMOBİLİN GELECEĞİ

MERCEDES MAYBACH 6 LÜKS OTOMOBİLİN GELECEĞİ

maybach 6

MERCEDES MAYBACH 6

Bir lüks otomobilden ne beklersiniz. Mercedes geleceğin otomobillerini tasarlamaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl CES 2015 fuarında tanıttığı Mercedes Benz F 015 Luxury otomobiliyle bir anda otomobil dünyasının dikkatleri üzerine çeken Mercedes bu sefer de karşımıza bir konsept otomobil olan Mercedes Maybach ile çıkıyor. Sıra dışı otomobiller tasarlamaya devam eden Mercedes Benz aerodinamik yapısıyla ve kışkırtıcı hatlarıyla Mercedes Maybach 6’yı göz alıcı bir tasarımıyla insanların beğenisine sunuyor.
maybach 6 1
İlk etapta araca baktığımızda gerçekten bizi uzun diyebileceğimiz bir otomobil karşılıyor. Tasarımı gerçekten etkileyici olan Mercedes’in bu yeni otomobilinde estetik ön planda olduğu kadar, motor gücü konusunda da Mercedes Bir Hayli Cömert davranmış. Motor gücü olarak 738 beygirlik 550 kW gücünde bir elektrik motorundan güç alan Maybach 6, 4 saniyenin altında 0’dan 100 kilometre deyerine ulaşıyor. Tek şarj ile 500 kilometre yol kat edebilen bu yeni otomobil 100 kilometre mesafe alabilmek için 5-6 dakika şarj etmeniz yeterli oluyor. Aynı zamanda kablosuz şarj olabilme özelliğine de sahip olan Mercedes Maybach 6 tasarımı ve özellikleri ile dikkatleri üzerine çekiyor. Burada Mercedes rakip olarak Tesla’yı görmüş olabilir.
 Geleceğin otomobillerinde benzinli içten yanmalı motorlar asla olmayacak. Bu konuda Mercedes, Tesla, BMW, Volvo, Renault, Toyota gibi bir çok firma daha temiz bir gelecek için Ar-ge çalışmalarına süratle devam ediyorlar. Geleceğimiz çok değişik olabilir.

Yorum Yap

Yorum Yap