1. Ana Sayfa
  2. Kamera
  3. Panasonic GH5 fotoğraf makinesini duyurdu oldukça iddaalı.

Panasonic GH5 fotoğraf makinesini duyurdu oldukça iddaalı.

panasonic-gh5

Panasonic GH5 fotoğraf makinesi.

Panasonic güzel bir fotoğraf makinesini duyurdu.  Panasonic GH5 Micro Four oldukça kaliteli gözüken bu yeni fotoğraf makinesinin detaylarına bir bakalım.
 
GH5, daha fazla ayrıntı filtresi içeren 20 megapiksel çözünürlüğe sahip bir kamera. Anason iyi mi şimdiye kadar üretmiş olduğu en iyi kamera fotoğraf makinesi diyebileceğimiz Bu ürün bir alt modeli olan GH4’e göre 2 kat daha hızlı odaklama yapıyor. GH5 Ayrıca 2 eksenli Panasonic lenslerini Optik görüntü sabitleme Kitchen kullanıyor. Videolarda ise üç eksenli Gözde görüntü sabitleme özelliği ile 5 eksenli görüntü sabitleme özelliğini içinde barındırıyor.
 
GH5’in ana özelliklerinden bir tanesi ise saniyede 60 kareye kadar 4K video yakalama özelliği olması. Kamera hem HDMI hem de dahili ve harici kayıt için 10 bit kayıt gerçekleştiriyor.
panasonic-gh5-1
 
 Cihazın gövdesinin özellikleri ise hava koşullarına oldukça dayanıklı magnezyum alaşımlı bir gövdeden oluşması. Çift SD kart yuvası, 3,2 inç 1620×3680 LCD ekran, Wi-Fi ve Bluetooth özelliklerini içeriyor.
 
 Son olarak fiyatına geldiğimizde ise Panasonic GH5 Mart ayının sonlarına doğru 2000 dolar gibi bir fiyattan satışa sunulacak. Ülkemiz şartlarında Bu biraz pahalı bir ürün olduğu için gerçekten profesyonel kullanıcılara yönelik bir cihaz olduğunu söylemek mümkün.
Yorum Yap

Yorum Yap