1. Ana Sayfa
  2. Elektrikli Otomobil
  3. Porsche elektrikli Mission E 2019 da satışa çıkacak peki fiyatı.

Porsche elektrikli Mission E 2019 da satışa çıkacak peki fiyatı.

Mission E
1

Porsche elektrikli Mission E 2019 da yollarda.

Porsche’nin tamamen elektrikli Ulan aracı 2019 yılının sonunda piyasaya sürülecek Frankfurt motor Show’da tanıtılan Mission E Porsche Panamera modeliyle neredeyse aynı fiyata satışa çıkacak. Yaklaşık 80 bin dolar olacak.

Mission E 2015’te orijinal olarak ortaya çıktı. Şimdi tam olarak seri üretime başlamayı planlıyorum her şey çok farklı bir deneyim sunacak kullanıcılara. Mission E, tamamen elektrikli bir güç aktarma organına sahiptir ve Panamera ve 911 arasında Porsche’nun genel araç sıralamasında bir yer kaplar. Dört kapılı bir spor otomobilidir ve ilk genel prototip testleri için hazırlanıyor.

Otomobilin teknik özellikleri Tam olarak kesin olmamakla birlikte 600 beygir gücünde bir motora sahip uyuduğunu gelen söylentilerden anlıyoruz Porsche ve Tesla model S ile tamamen birbirlerine yardım ettiğini biliyoruz dört tekerden çekişli ve üç buçuk saniyenin altında 0100 değeri olan bu yeni otomobil yaklaşık 155 mil yani 250 kilometre hıza çıkabiliyor. Otomobil tek bir tam şarj ile 300 mail 482 kilometre yol kat edebiliyor. 350kW değerinde hızlı şarj olacak.

 

Yorum Yap

Yorum Yap