1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Qualcomm Snapdragon 855 Samsung Galaxy S10 ile başlayacak.

Qualcomm Snapdragon 855 Samsung Galaxy S10 ile başlayacak.

qualcomm snapdragon 855

Artık herkes Samsung’dan Galaxy S10’u çıkarmasını bekliyor. Peki Galaxy S10 da işlemci ne olacak. Bu sorunun yanıtı geldi. Yeni sızıntılar Samsung Galaxy S10 da Qualcomm Snapdragon 855 Yonga setine ait işlemci kullanılacağını ortaya koyuyor. Qualcomm dan gelen açıklamada Snapdragon 855 doğruluğu kabul edildi. Galaxy S10 dahil olmak üzere önümüzdeki yıl bir çok amiral gemisi telefonda bu işlemciyi göreceğiz.

Peki yeni gelecek Qualcomm Snapdragon 855 ile bir eski sürüm olacak olan 845 arasındaki fark ne olacak. Bu sorunun yanıtı en başta 10 nanometrik transistör boyutunu 7 nanometreye düşürecek olmaları. Bu da daha yüksek performans ve daha iyi güç verimliliği anlamına gelecek. Qualcomm Snapdragon 855 Yonga setine ait işlemci artırılmış gerçeklik ve yapay zeka uygulamalarını, makine’nin öğrenimini daha hızlı ve kolay hale getirecek. Aynı zamanda 5G teknolojisinde tam anlamıyla destekleyecek.

İlk olarak bu işlemciyi kullanacak telefon Muhtemelen Samsung Galaxy son olacak. Bunun ardından LG, Sony, moto, Nokia ve One Plus da bu işlemciye geçecekler. Tahmini bir tarih vermek gerekirse bu yeni işlemci ilk Samsung’un kullanımıyla Şubat 2019’da karşımıza çıkacak.

Yorum Yap

Yorum Yap