1. Ana Sayfa
  2. Teknolojide Son Dakika
  3. Qualcomm Snapdragon 865 özellikleri çıkış tarihi

Qualcomm Snapdragon 865 özellikleri çıkış tarihi

qualcomm snapdragon 865 bilgesokak
1

Qualcomm, tekrar yeni bir işlemci için tarih verdi. 3-5 Aralık 2019 tarihlerinde Maui, Hawaii’de yapılacak olan Teknik bir toplantıda açıklanacak. Qualcomm Snapdragon 865 özellikleri belli olmaya başlıyor.Daha da heyecan verici olanı, Bu şirketin genellikle en son yonga setini ortaya çıkardığı olay ve şimdi Snapdragon 865 zamanı olduğu doğrudur.

Qualcomm Snapdragon 865 Özellikleri

Snapdragon 865 ile ilgili bilgiler az olsa da – Kore devinin Snapdragon 820 ve Snapdragon 835’ten bu yana yapmadığı bir şey olan TSMC yerine Samsung’un 7nm işlemine dayanması olası. İki değişiklik göreceğiz. LTE pazarları için yaygın olarak kullanılabilen bir platform ve Snapdragon X55 5G modem ile daha pahalı bir model olacak.

Snapdragon 865’in kurulması beklenen 7nm EUV işlemci ile TSMC tarafından kullanılan 7nm FinFET işlemci arasındaki farkın güç tüketiminde ki oranı % 15-20 daha iyi bir alanda iyi olacağını gösteriyor. Qualcomm Snapdragon 865 ve Samsung Exynos yarışşacak

Önerilen Yazı
Qualcomm geliştirilmiş pil ömrüne sahip Snapdragon Wear 3100 yonga setini tanıttı.

Koreli üretici, daha hızlı olan 5 nm EUV üretim sürecinin geliştirilmesini çoktan tamamladı. Gerçek üretime devam edebilmek için Samsung, bu yılın sonuna kadar yapılması gereken, Güney Kore’nin Hwaseong kentinde bulunan fabrikasında 5nm EUV hattını genişletmek zorunda. Samsung bir tık önde galiba. pazarın hakimi Qualcomm bile Samsung karşısında zorlanacak.

Yorum Yap

Yorum Yap