1. Ana Sayfa
  2. Teknolojide Son Dakika
  3. Samsung ABD de bükülebilir ekranlı telefon üretmek istiyor

Samsung ABD de bükülebilir ekranlı telefon üretmek istiyor

featured

Samsung ABD de bükülebilir ekran üretecek

Samsung sürekli yenilikler üretmeye devam ediyor. Bunun sonucunda yeni ve tamamıyla bükülebilir bir ekranlı akıllı telefon içinABD de patent almaya çalışıyor. Kendi laboratuarlarında geliştirdiği tamamiyle bükülebilir ekranlı akıllı telefonların çok yakın zamanda kullanıcı ile buluşacağını biliyoruz. Güney Koreli şirket bu kapsamda çok çalışıyor kaldı ki yakın zamanda başlarına gelen note 7 faciasından sonra işleri daha da sıkı tutuyorlar.

Samsung ABD de gerçekleştirmek istediği bükülebilir ekran teknolojisine devam etmek istiyor. Bu tamamen bükülebilir birekrana üretmek için ABD’de patent başvurusu yapan Samsung bütün riskleri alacak gibi gözüküyor. ABD’de sanayinin çok gelişmiş teknolojik imkanların tam anlamıyla yeterli seviyede bulunması ve rakip Apple’a tam anlamıyla darbe vurmak istemesi bunda geçerli neden oluyor.

Bükülebilir Ekran olarak teknolojisinde Samsung ışık yayan diyotları kullanmayı düşünüyor. 8 inç ve 5 inç boyutunda ekranlara Işık yayan diyotlar güç verecek olan Samsung Kaliteyi yakalayabilecek mi bunu yakın zamanda göreceğiz. Yakın zamanda patent işlemlerini tamamlayacak olan Samsung bu konudaki çalışmalarına hız verecek ve bükülebilir ekranlı telefonlar ve tabletler kullanıcı ile buluşacak

Yorum Yap

Yorum Yap