1. Ana Sayfa
  2. Teknolojide Son Dakika
  3. Samsung Galaxy Note 9 parçalarına ayrıldı.

Samsung Galaxy Note 9 parçalarına ayrıldı.

Samsung Galaxy Note 9 parçalarına ayrıldı.

Samsung Galaxy Note 9 daha büyük bir batarya ile kullanıcıların karşısına çıktı. Samsung Galaxy Note 7 de olduğu gibi batarya problemini şansa bırakmak istememiş. Batarya 4000 mAh değerinde ve bu bataryayı yerleştirildiğini için diğer devreleri daha da küçültmek zorunda kalmışlar. Bunu nereden mi biliyoruz? Rusya’daki bazı insanlar Note 9 ellerine geçtiği anda parçalamışlar.

Telefonun içindeki S-Pen zırhı bu sefer daha sağlam ve kırılma olasılığı daha düşük görünüyor. USB-C portunun değiştirilmesi daha kolay ve daha ucuz, çünkü ana kartın bunu yaparken çıkarılması gerekmiyor. Ana Kartın kendisi Note 8’lerden biraz daha küçükken, hoparlör boyutu daha büyük teorik olarak daha iyi (ve daha yüksek) ses çıkarmasını bekleyebiliriz.

Samsung Galaxy Note 9’un iç yapısıyla ilgili en ilginç olan şey, ısıyı dağıtmak için kullanılan büyük bakır levha dır. Günümüzde son teknoloji akıllı telefonlarda bakır borular yaygın olsa da, bu plakanın büyüklüğü yeni cihazın daha fazla ısıya dayanacağı anlamına geliyor. Bu da, diğer telefonlardan daha az ısınacağı anlamına gelir. Samsung yeni bir çağ açmış olabilir.

Yorum Yap

Yorum Yap