1. Ana Sayfa
  2. Teknolojide Son Dakika
  3. Samsung Galaxy S10 için yeni işlemci üretiyor

Samsung Galaxy S10 için yeni işlemci üretiyor

Samsung Galaxy S10 için yeni işlemci üretiyor

Bir sonraki Samsung amiral gemisi telefonu yani namı diğer Samsung Galaxy S10 çok özel bir işlemci ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Bu işlemci çok ince transistörleri sahip olacak. Bunun neticesinde çok daha verimli ve performanslı bir telefon ortaya çıkacağını duyumsuyoruz.

Gelen sızıntı haberlerinde Samsung’un kendi işlemcisi olan Exynos adı altında üretilen Çok kaliteli bir işlemcinin ortaya çıkacağı söz konusu. Çin merkezli bir sızıntı da eski bir Samsung donanım tasarım mühendisi iddia edilen Haber’de Samsung’un ikinci nesil NPU tasarımından bahsediyor.

Halihazırda Samsung ilk nesil bir NPU’su mevcut. Ama bunu kullanmadı. Huawei gibi rakipler bu teknolojiyi kullanırken yakın zamanda durulacak olan Kirin 980’e sahip Mate 20 serisinde özel bir NPU kullanıyor.

İlgili Yazı

Samsung Galaxy Tab S4 tanıtıldı! İşte tüm detaylar.

Yeni gelen Sızıntı tipin özelliği ile ilgili Henüz bir bilgi bize söylemiyor. Samsung resmi bir duyuru bir açıklama yapıncaya kadar bunu bekleyeceğiz. Galaxy S10 bu işlemci ile birlikte gelen ilk cep telefonu olacak Daha sonra Galaxy Note serisi de Muhtemelen bu işlemciyi kullanacak.

Yorum Yap

Yorum Yap