1. Ana Sayfa
  2. Teknolojide Son Dakika
  3. Samsung Galaxy S8 hakkında detaylar

Samsung Galaxy S8 hakkında detaylar

galaxy-s8

Samsung Galaxy S8 hakkında herşey

Samsung Galaxy Note 7 faciasından sonra Samsung Galaxy S8 çıkartmaya hazırlanıyor gibi. Peki bizim bundan beklentilerimiz neler yada Samsung Galaxy S8 ne gibi özelliklerle gelecek bunu merakla Beklerken Bazı sızıntılar da kulağımıza geliyor. Öncelikle şunu söylemek isterim ki Şubat 2017 düzenlenecek olan MWC fuarında tanıtılacağını düşündüğümüz Samsung’un yeni amiral gemisi telefonu Galaxy S8 kaliteli özellikler ile karşımıza çıkacak ve patlayacağını düşünmüyoruz.
s8-2
Muhtemelen Samsung Galaxy S8 2 çeşit ekranı olan versiyonlarını kullanıcı ile buluşturacak biri 5.1 inç diğeri ise 5.5 inç büyüklüğünde Samsung Apple’ın iPhone’da yaptığının aynısını yaparak Samsung Galaxy S8 de kulaklık girişini iptal edebilir. Bunun yerine kendi kulaklıkları Samsung Gear iConX tercih edebilir. Samsung Galaxy S8 kıvrımlı ekrana sahip olabileceğini düşünüyoruz. En azından bir tanesinin. Aynı zamanda Samsung Galaxy S8 2160 x 3840 piksel çözünürlük sunan 4K UHD ekran ile gelebilir. Her zamanki gibi bu ekran Süper amoled bir ekran olacak sanal gerçekliği ile tam uyumluluk gösterecek olan bu ekran Google sanal gerçeklik Platformu kullanabilir.
s8 s8-1
İşlemci olarak baktığımızda ise Snapdragon versiyonu yani Qualcomm Snapdragon 830 ya da Qualcomm Snapdragon 821 kullanacağını aynı zamanda Samsung’un kendi işlemcisi Exynos 8893 kullanacağını düşünüyoruz. RAM konusunda ise 6 GB RAM ile kutusundan çıkabilir. Ama 4GB Ram modelleri de gelebilir. Hafızasına baktığımızda ise Samsung 32 GB den başlayan hafıza seçeneği sunabilir ve micro SD kart desteği de sunmasına kesin gözüyle bakıyoruz.
cift-kamera
Kamerada ise Samsung Galaxy S8 çift kameraya yer verecek gibi gözüküyor biri 12 megapiksel bir diğeri 13 megapiksel olmak üzere toplamda 25 megapiksellik bir kameraya yer verebilir Samsung bu modelinde. Tabii ki led flaşı da olacak Android’in son sürümü ile kullanıcının karşısına çıkacağını düşündüğümüz Samsung Galaxy S8 Samsung Galaxy Note 7 de gördüğümüz İris Tarayıcıyı da bünyesinde barındıracak gibi duruyor. Muhtemel çıkış tarihi ise 16 yada 17 Mart 2017 tezgahlarda göreceğiz bakalım Samsung Galaxy Note 7 deki patlama sorununu Samsung Galaxy S8 de çözüp kullanıcıları memnun edebilecek mi?
iris-tarayici
Yorum Yap

Yorum Yap