1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar
  3. Samsung ve Google’dan Chromebook Plus ve Chromebook Pro tanıtıldı.

Samsung ve Google’dan Chromebook Plus ve Chromebook Pro tanıtıldı.

chromebook-plus-1
1

Samsung ve Google’dan iPad Pro ve Surface Pro’ya rakip geldi.

Google ve Samsung ortaklığında gerçekleştirilen yeni Samsung chromebook Plus ve chromebook pro Entegre kalem desteği ile yani S-pen ile geliyor. Rakip olarak kendilerine iPad Pro ve Surface Pro’yu gören Samsung bunlara rakip olarak oldukça kaliteli bir bilgisayar üretmişe benziyor. Chromebook Plus ve chromebook Pro Android uygulamalarıyla birlikte kurulu bir şekilde gelen ilk bilgisayar. Aynı zamanda dediğimiz gibi kalem kran mürekkebini destekleyen İlk bilgisayar. Ilk olarak fiyatından bahsedecek olursak chromebook Plus 449 dolar fiyat etiketi ile 2017 Şubat ayından itibaren satışa sunulacak. Chromebook Pro içinde Henüz bir fiyat belli değil. Özelliklerine baktığımızda;
s-pen
 Google ve Samsung tarafından üretilen 12,3 inç büyüklüğünde 1600 x 2400 piksel çözünürlük sunan led bir ekrana sahip olduklarını görüyoruz. Hiçbirinde 4GB Ram bulunuyor.  Şarj ve 4K video çıkışını destekleyen 2 adet USB Type C portu bulunan ve micro SD kart yuvası bulunan bu yeni cihazlar oldukça iddialı. 32 GB dahili depolama alanı olan modeli bulunan bu yeni cihazlar 360 derece dönebilen yapısıyla oldukça işlevli gözüküyor. Chromebook Plus ve chromebook Pro arasında fiyat farkı hariç Bir Tek fark işlemci farklıdır Plus da ARM tabanlı bir çip kullanılırken, Pro da ise İntel Core  M3 işlemci kullanılıyor. Her iki modelde de pil ömrü 8 saat olarak belirtilmiş.
chromebook-pro
 Bir note bilgisayarmış gibi kullanabileceğimiz bu yeni chromebook’lar Note serisi telefonların bütün özelliklerini kullanmanıza olanak tanıyor. Bakalım ne kadar ilgi görecekler.
Yorum Yap

Yorum Yap