1. Ana Sayfa
  2. Bilim
  3. SeaBubble deniz taksi tasarımı ortaya çıktı

SeaBubble deniz taksi tasarımı ortaya çıktı

SeaBubble deniz taksi tasarımı ortaya çıktı

SeaBubble deniz taksi yakında hayata geçebilir

Size Gelecekten Bir araç göstermek istiyorum. İsmi SeaBubbles suyun üzerinde gidebilen ve uzay gemisini andıran yeni ve teknolojik bir taksi. Buna su taksisi de diyebiliriz. Ülkemizdeki Deniz olan yerlerde ya da nehir olan yerlerde kullanılabilecek olan yeni taksi eğer hayata geçerse hem tasarımıyla büyük beğeni toplayacak hem de kısa sürede belki de boğazdan karşıdan karşıya geçmenize olanak tanıyacak. Böyle bir taksi tasarımı Fransa’da Seine Nehri’nde 2017 senesinde hayata geçebilir. Trafik sıkışıklığından kaçmak isteyen şehir insanlarına çok iyi gelecek olan bu yeni toplu taşıma aracı umarım hayata geçer.
Yapısına baktığımızda SeaBubbles elektrikli bir araç olduğunu görüyoruz iç mekanı gayet rahat gözüküyor. Fiber glass yapısı onun hafif olmasına olanak tanıyor. Yaklaşık 48 kilometre hıza yani 30 mil deniz hızına ulaşabilecek olan bu yeni araç kıyıda kendi için hazırlanan şarj istasyonları ile şarj olacak. Projenin yapım maliyeti Fransa şartlarında 500 bin dolar ile 1 milyar dolar arasında değişiyor.
Ülkemiz için de deniz taksilere ihtiyacımız var ve bir an önce bunların olması için bilim insanlarının harekete geçmesi gerekli.
seabubble-1 seabubble-2
Yorum Yap

Yorum Yap