1. Ana Sayfa
  2. Oto Haber
  3. Tesla Test Laboratuvarı ve dayanıklılık testleri nasıl yapılıyor ?

Tesla Test Laboratuvarı ve dayanıklılık testleri nasıl yapılıyor ?

tesla test laboratuvarı

Tesla Test Laboratuvarı

Model 3, Model S ve Model X nasıl bu kadar güvenli hale geldi? Bu Elektrikli Araçların tüm bu güvenlik yıldızlarını nasıl kazandıklarını öğrenmek için Tesla Test Laboratuvarı hakkındaki yazımıza göz atın.

Tesla Model 3’ün maliyeti, menzili veya bu yalnız dokunmatik ekrana aşırı bağımlılığı hakkında ne yapacağınızı söyleyin . Ancak bir kaza geçirmeniz gerekiyorsa, gezegende daha iyi oturması gereken daha az araba var. Oldukça basit, yoldaki en güvenli otomobiller arasında. Bu bir puan oldu Üst Emniyet Artı Alış tarafından Otoyol Güvenliği için Sigorta Enstitüsü , Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği İdaresi beş yıldızlı derecelendirme paketi elde artı hem beş yıldız Avrupa ve Avustralasyalı Yeni Otomobil Değerlendirme Programları .

Birkaç metaforik yumurta kırmadan çarpışma testi ödülleri alamazsınız, ancak otomotiv dünyasında bu yumurtaları istediğiniz yerde kıramazsınız. Özel araç çarpışma testleri, Tesla’nın Fremont, California’daki fabrikasından uzak olmayan bir sıradan binada sakladığı gibi özel bir tesis gerektiriyor .

tesla test laboratuvarı otomobil testi

Tesla’nın Kaliforniya’da büyük bir çarpışma testi tesisi olduğunu bilmiyorsanız, kendinizi kötü hissetmeyin. Onun var olduğunu bilmiyordum, yaklaşık bir ay önce ziyarete davet edilene kadar. Hiçbir gazetecinin kapısına girmesine izin verilmedi, umarım Tesla Crash Test Laboratuvarı’nın özel bir turuna katılırsın ve Model 3’ün tüm bu yıldızları nasıl kazandığına bir bakarsın.

 

Tesis

Size Tesla Crash Test Laboratuvarı’nın tam olarak nerede olduğunu söylememe izin verilmiyor, ancak Fremont’da, şirketin fabrikasından uzakta değil ya da çevrede bulunan çeşitli Tesla-logo’lu binalar inşa edildi. Ancak bu binada böyle bir marka yoktur.

Crash Test Laboratuvarı, Volvo gibi diğer küresel üreticilerin kullandığı devasa, amaca yönelik yapılardan çok uzakta olan, normal bir depoda yaşıyor . Nitekim, bir tür çıplak kemikler var, şirketin genel titreşimi ile oldukça tutarlı olan yerlere underdog hissediyorum. Ancak, biraz daha yakından bakın ve yakında her şeyin cömert bir zekâ dozu ile birleştirildiğini anlayacaksınız.

Önerilen Yazı
Tesla, Supercharger istasyonlarına benzeyen bir Powerbank hazırladı.

Belki de bunun en iyi gösterimi, pisti pist boyunca çarpmaya son varış noktasına götüren mekanizmadır. Arabalar kablolarla tahrik edilen bir paten üzerine monte edilir. Peki kabloları çeken nedir? Çoğu tesis, büyük, amaca yönelik yapılmış motorlara veya motorlara dayanır. Tesla’nın çözümü biraz daha uygun: zemine cıvatalı ve 100 kWh’lik bir akü grubuna bağlı bir çift Model S Performance arka tahrik ünitesi. Birlikte, sistem 1.200 nm (yaklaşık 885 fit pound) tork sağlar.

Bunu bir parça Arnavut kaldırımlı kurtarma alanı toplaması olarak bırakmak kolay olurdu, ancak motorlar gerçekten kurtarılırken tek amaç bu değildi. Bu sistem Tesla çarpışma testi mühendislerine inanılmaz derecede hassas tork modülasyonu sağlar. Bir uçta, bu, test arabasının yumuşak bir şekilde hızlanmasını sağlayarak, içinde bulunan Hybrid III test mankenlerinin yerinden edilmemesini sağlar. Diğer yandan, bu sistem çarpma noktasında verilen bir test için gereken tam hızı sağlar (50 mil / saat’te 0.023 mil / saat hassasiyetle ölçülür).

 

Yorum Yap

Yorum Yap