1. Ana Sayfa
  2. Elektrikli Otomobil
  3. VW yeni eletrikli otomobili I.D’yi tanıttı.

VW yeni eletrikli otomobili I.D’yi tanıttı.

vw-e

VW elektrikli otomobili I.D electric Car tanıttı

2016 yılı Volkswagen için tam bir kabus olarak geçiyor dizel motorunun skandalıyla çalkalanan Volkswagen grubu geleceğin elektrikli otomobillerini de üretmek istiyor.
VW I.D. electric car olarak bilinen bu yeni otomobile geleceğin Golf’ü diyebiliriz. Tamamıyla elektrikli olan yeni I.D. kaliteli bir konsept otomobil olmuş Paris Otomobil fuarında kullanıcıların karşısına çıktı. Yeni otomobil çelik bir kasaya sahip. Lityum-iyon pilleri içinde barındıran I.D. kaliteli malzemeden yapılmış. Bu yeni otomobil elektrikli otomobil dünyasında çığır açacak gibi gözüküyor. Tasarım olarak oval hatlara sahip olan I.D otomobil VW gelecekte elektrikli otomobillerin dünyasını sağlayacak gibi gözüküyor.

Volkswagen önümüzdeki yıllarda 20 farklı elektrikli araç üretmeyi planlıyor ve 2020 2025 yılları arasında 3 milyon elektrikli otomobil kullanıcı ile buluşturacağız diyorlar. Geçtiğimiz yıldan maddi anlamda çok etkilenen Volkswagen grubu önümüzdeki yıllarda bu sorunu elektrikli otomobillerle aşmayı planladığı kesin.
yini-vw-pil
Yorum Yap

Yorum Yap