1. Ana Sayfa
  2. Teknolojide Son Dakika
  3. Watch Series 6 Galaxy Watch 3 karşılaştırma

Watch Series 6 Galaxy Watch 3 karşılaştırma

apple series 6 galaxy watch 3

Watch Series 6, Galaxy Watch 3 bu iki saat oldukça çok fazla kullanıcı tarafından beğeniliyor ve satın alınıyor. Peki farkları neler? Şüphesiz ki dünyanın konuştuğu iki marka ve akıllı saatler var.

Tasarım Farkları

Her iki saate de baktığımızda markaların karakteristik tasarımlarını yansıdığını görüyoruz. Apple Watch’ın yan tarafında tek bir buton yardımıyla zarif duruyor olması göze hoş geliyor. Samsung tarafına baktığımızda Galaxy Watch serisinde analog saat kadranı dijital olarak değiştirerek göze hoş gelen bir tasarım anlayışına sahip olduğunu görüyoruz. Dönen çerçeveyi ve yuvarlak formunu koruyan Bu akıllı saat oldukça normal saatlere benziyor.

Apple Watch’a baktığımızda bir saat değil aslında büyük telefonunuzun bir kopyası olarak kolunuzda dururken. Samsung Galaxy Watch da klasik bir saat görünümünü hep koruduğunu görüyoruz. Samsung bu tasarımını sürekli koruyor diğer özelliklerini karşılaştırdığımızda ise hem Samsung tarafında hem de Apple tarafında oldukça iyi teknolojiler olduğunu görüyoruz. Bunlardan birincisi sağlık takibi Samsung Galaxy Watch 3 yaklaşık bir ay önce piyasaya sürüldü ve Samsung Apple’ı yakaladı. Samsung EKG özelleğini getirdi ve arkasından Apple bombayı patlattı. Yeni saat de hem EKG özelliği hem de kandaki oksijeni ölçen başka bir özellik var. Her iki cihaz da oldukça harika özelliklere sahip. her türlü egzersizi izleyebilir, adımları sayabilir, kalori ve dakika başına kalp atışınızı izleyebilirsiniz. Daha ne olsun dimi. Apple watch series 6 vs galaxy watch 3 gerçekten ikiside harika saatler.

Önerilen Yazı
Apple Watch Series 6 fiyat ve özellikleri

Stiller

Her iki saat ekran stilleri ve kordon tasarımları olarak oldukça iddaalı. Her iki markada tasarımcılarla çalışıyor ve çok çaba sarf ediyor. Aynı zamanda saatlerin ekranlarının kişiselleştirmeleri içinde oldukça iyi tasarımlar ortaya koyuyorlar. Ekranlar oldukça süslü ve göz alıcı görünüyor.

watch series 6 galaxy watch 3 Uygulamalar

Akıllı saatin işlevselliğini arttırabilmek için Üç taraflı uygulamalar oldukça işe yarıyor. Apple Watch Series 6 bu konuda açık ara kazanır. Apple Watch gerçekten pazara da hakim. Uygulamalara da geliştiriciler uygulamalarını önce Apple watch’a daha sonra Galaxy Watch için tasarlıyorlar. Uygulamalar Samsung’un akıllı saat ekosistemine ulaşmaya biliyor. Tabii ki içlerinde her iki saatinde en popüler uygulamalar bulunuyor. Ancak WatchOS sisteminde daha fazla ve çeşitli uygulamalara sahip olabiliyorsunuz.

Fiyat

Fiyat olarak da baktığımızda her iki saatinde hemen hemen aynı fiyat etiketi ile satıldığını görüyoruz. Apple da 40 mm olan Samsung da 41mm, Apple da 44 mm olan Samsung da 45 mm kalınlık olarak fiyatlandırılıyor. Tercih size kalmış.

Her iki saate de baktığımızda üstün özellikleri ve tasarımlarına sahip olduklarını görüyoruz. Apple işlemci özellikleri ve uygulama çeşitliliği ile belki bir tık önde olabilir. Apple watch series 6 vs Samsung galaxy watch 3 karşılaştırması böyle.

Apple Watch Series 6 özellikleri

Yorum Yap

Yorum Yap