1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Xiaomi Mi Watch geliyor. Bilmeniz gerekenler

Xiaomi Mi Watch geliyor. Bilmeniz gerekenler

xiaomi mi watch bilgesokak
1

Çin imalat devi Xiaomi hareketi yerine getiriyor ve çok yakın bir zamanda Xiaomi watch yada Mi Watch kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. çok yeni bir telefon ile birlikte yani 108 MP Penta Xiaomi CC9 Pro ile Mi Watch da tanıtacak. Bu akıllı saat hakkında bilmeniz gerekenleri aşağıdan okuyabilirsiniz.

Xiaomi Mi Watch Tasarım

Herkes biliyor ki Apple tasarımlarına hayran bir marka Xiaomi. bu tutkuyla dört köşe Safir cam tasarıma sahip siyah ve Gümüş renklerde kullanıcıların karşısına çıkacak olan Mi Watch sağ tarafında dönebilir bir düğme ve hemen alt tarafında ise dokunmatik bir düğme daha var. tasarımında gördüğümüz gibi aynı Apple watch’a benziyor.

Donanım

Xiaomi Watch qualcomm Snapdragon Wear 3100 Yonga setine ait işlemci ile kullanıcıların karşısına çıkacağı kesin. Bu saat GPS, NFC ve e-sim destekliyor olacak. bağımsız bir şekilde cihaz üzerinden sesli arama yapabileceğiz. aynı zamanda bağımsız olarak bir hoparlör, yüksek kapasiteli pil ve yine bağımsız olarak Wi-Fi/ Bluetooth desteği sunacak.

Yazılım

Mi Watch Google Wear OS ile de geleceğini düşünüyor iseniz yanılıyorsunuz. çünkü Mi Watch OS-MIUI ile çalışıyor. bu sistem kendi uygulama mağazasını kullanacak. Kare ikonlu ve koyu renkli bir arka plana sahip bir katman uygulama ızgarası bulunuyor. aşağıda bu işletim sistemi ile ilgili kısa bir video sizleri bekliyor. Bu yazılım aynı zamanda müzik, alipay, navigasyon, Xiao Ai Gibi birçok uygulamayı da destekleyecek. Mi Watch yada Xiaomi Mi watch kullanıcılardan oldukça iyi tepkiler alabilir. 

Video: https://img.gizchina.com/2019/10/miuiwatch.mp4?_=2

Önerilen Yazı
Xiaomi Redmi Note 8 Pro fiyat ve özellikleri 128 GB

Xiaomi bu akllı saati ile kullanıcıları etkileyecek. İşletim sistemi bir o kadar başarılı olur mu bunu hep birlikte göreceğiz. Firma bana kalırsa gelecekte daha etkili akıllı saatler çıkartabilir. Ama şimdi bu çıkarttığı akıllı saat ile fazlasıyla ilgi görecek. Donanım ve yazılım olarak geçerli not alabilecek olan Xiaomi tasarım olarak da gayet ideal ölçülerde bir iş yapmış. Şimdi ise gelecek yorumlara bakarak daha fazla geliştirme sağlayabilecekler.    

 

Yorum Yap

Yorum Yap