1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Sahte Xiaomi Ürünleri Nasıl Tespit Edilir?

Sahte Xiaomi Ürünleri Nasıl Tespit Edilir?

xiaomi-1-1
1

Sahte Xiaomi Ürünleri

Xiaomi firması uluslararası saygınlığını artırdıkça sahte ürünleri de ülkemizde adından sıkça söz ettirmeye başladı. Maalesef henüz ülkemizde resmi olarak bazı ürünleri satılamadığı için ister istemez Türk kullanıcılar olarak hepimiz ürünlerini resmi site dışındaki alternatiflerden temin etmek için uğraşıyoruz bunun neticesinde sahte ürünlerle karşı karşıya kalıyoruz.

Sahte Xiaomi Telefonlar Nasıl Ayırt Edilir?

Sahte Xiaomi telefonları tespit etmenin en harika ve emin yolu Xiaomi’nin yayınlamış olduğu Xiaomi kimlik uygulamasını kullanarak bakmaktır. Buraya tıklayarak açılacak olan web sayfasında cihazınızın sahte olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

IMEI kodunu & S/N kodunu kontrol edin. Kontrol edin

*Her Xiaomi telefonu stable MIUI versiyonuna ve updater uygulamasına sahiptir. Ayarlar>Telefon hakkında sayfasına girerek MIUI versiyonunu denetleyin. Genellikle MIUI versiyonu MIUI-JX ile başlar.

Xiaomi başka bir düşmanla karşı karşıya :

Çin ve Global pazardaki sahteciler. Sahte ürünler, kasıtlı olarak orijinal görünmek için yapılmış sahte ürünlerdir. Bu mallar şirketlere gelirlerinde büyük kayıplara neden olur ve itibarlarına zarar verir. Kullanıcılardan, özellikle üçüncü taraf çevrimiçi platformlar üzerinden sahte Mi ürünleri satın aldıklarından şikayet alıyoruz. En popüler ürünler arasında Mi ürünleri Mi Powerbank ve Mi telefonlarıdır.

Mi Doğrulama Uygulaması :

kullanıcılar tarafından Mi veya Redmi telefonlarının sahte mi yoksa orijinal mi olduğunu belirlemek için Xiaomi tarafından geliştirilmiştir. Donanımı, performansı ve cihaz geçmişinizi test etmek için basit bir test yapılacaktır. Üç testin herhangi birinde sahte bir Mi telefonu arızalandı. Bazı kullanıcılar doğrulama sürecinde bazı sorunlarla karşılaşabilir, geliştiricimize bildirdik. Ancak, Mi telefonlarınızı resmi mağazadan satın aldığınız sürece endişelenmenize gerek yoktur.

Xiaomi telefonunuz orijinal mi yoksa sahte mi? Bu basit adımları kullanarak kontrol edin! Buradan indirin!

Not: Hem Mi cihazında hem de PC / Dizüstü Bilgisayar / Telefonda etkin bir internet bağlantısı gerekir.

Xiaomi telefonunuz orijinal mi yoksa sahte mi? Bu basit adımları kullanarak kontrol edin!

Şu an uygulama bakıma alınmıştır. Siz yinede yukarıda vermiş olduğumuz linkten sorgulama yaptırabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum Yap