1. Ana Sayfa
  2. Oto Haber
  3. YENİ PEUGEOT RCZ

YENİ PEUGEOT RCZ

YENİ PEUGEOT RCZ

YENİ PEUGEOT RCZ

 

Yeni Peugeot RCZ kışkırtıcı bir yapıya sahip. Öncelikle söylemek istediğim bir kaç şey var. Yeni Peugeot RCZ gerçekten ön ızgara ve led farlarıyla daha agresif bir görünüm kazanmış. Bombeli cam tavanı RCZ’i başka bir diyardan gelmiş gibi gösteriyor. Arkaya doğru uzanan cam tavan bir otomobile bu kadar yakışabilir. Arka kısmında arka tekerlek üzerine uzanan stop lambaları arcın agresif yapısına bir hava katmış.  Ön ızgara krom kaplama ve Peugeot amblemi ile bir uyum sağlamış. Aynı zaman da iki pozisyonlu aktif kanat ki  bu benim bir spor otomobilde vazgeçemeyeceğim bir şey aerodinamik yapıya muhteşem bir katkı sağlıyor. Uzunluğu  4287 mm, genişliği 2107mm olan RCZ boyutlarıyla gerçekten dinamik bir otomobil olduğunu gösteriyor.

 

İç mekanda sürücü için direksiyon simidi ve çevresindeki kontrol düğmeleri kullanışlı bir şekilde yerleştirilmiş. Spor koltukları dış gövde ile uyumlu ve bir o kadar da insanı kendine bağlıyor. Yeni Peugeot RCZ bagaj kısmı ise 384 lt ve arka koltuklar katlı halde 784 lt kadar çıkabiliyor.

Yeni Peugeot RCZ deki multimedya sistemi iyi konumlandırılmış 7″ inç’lik WIP Nav Plus yüksek çözünürlükle görevini yerine getiriyor. Aynı zaman da bu multimedya sistemine MP3 uyumlu bir CD okuyucu, radyo, Bluetooth sistemi, Jack ve USB girişleri de bulunuyor.

Güvenlik konusuna geldiğimizde ise yeni Peugeot RCZ içinde bütün güvenlik sistemlerini bulunduran bir paket kullanıyor. İçinde ESP® (Elektronik denge programı), ABS fren sistemi, REF (Elektronik fren güçü dağıtım sistemi), AFU (Acil fren yardımı), CDS (Dinamik denge kontrolü), ASR (Antipatinaj sistemi), DSG (Direkt algılamalı lastik basınç düşüklüğü sensörü), Akıllı çekiş kontrolu sistemi yeterli derecede emniyetinizi sağlayacak olan yeni RCZ gerçekten iyi bir spor otomobil.

üç benzinli motor seçeneği ile karşımıza çıkan yeni Peugeot RCZ 1.6 L THP 200 hp 6 ileri düz vites, olan modeli o-100 km 7,5 saniyede 6,7 litre benzin yakarak gerçekleştiriyor. Diğer model 1.6 L THP 156 hp 6 ileri düz vites ise yakıt tüketimini 100 km de 6,4 litre ve otomotik versiyon olan 1.6 L THP 156 hp 6 ileri otomatik vites seçeneğinde ise 0-100 km de 7,3 litre benzin harcıyor.

Fiyatları;

 

Yeni Peugeot RCZ RCZ EVOLUTION 1.6 THP 156 hp 32.900 EURO + 746 TL
Yeni Peugeot RCZ RCZ EVOLUTION 1.6 THP Otomatik 156 hp 34.250 EURO+746 TL
Yeni Peugeot RCZ RCZ EVOLUTION 1.6 THP 200 hp 34.250 EURO+746 TL*

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap