1. Ana Sayfa
  2. Teknolojide Son Dakika
  3. Youtube çocuklar için yeni bir adım atmak üzere, artık garip videolar olmayacak.

Youtube çocuklar için yeni bir adım atmak üzere, artık garip videolar olmayacak.

Youtube çocuklar için yeni bir adım atmak üzere, artık garip videolar olmayacak.

Youtube Çocuklar için tehlikeli olan videolara izin vermeyecek.

Youtube çocuklar için yasaklı olan ve çocuğa yönelik korkutucu içerikleri ysaklamaya yönelik bir adım daha atıyor. Google Konunun farkında Youtube da çocuklarınıza önerilen videolar korkutucu ve onların gelişimini etkileyen içerikler sunuyor. Bu videolar çok hit aldığı ve çok kazandırdığı için ilk sıralarda çıkıyor ve sürekli bunlar izletiliyor çocuklara. Youtube bu uygun olmayan videolara karşı savaş açtığını ilan etti.

YouTube’un yönetim direktörü Juniper Downs, “Bu yılın başlarında, politikalarımızı güncelledikten sonra para kazanma için uygun olmayan aile, eğlence karakterlerinin kullanılmasını söyleyen” bir bildiri yayınladı. Bu yeni politika , ürpertici videoların 2015 yılında başlatılan YouTube Kids uygulamasında gösterilmesini önleyeceği düşünülüyor. “Not: Ülkemizde kullanılamıyor”. Ancak, YouTube’un web sitesinde veya düzenli YouTube uygulamasında çocukların görmesini engelleyemeyecek olan değişiklik, YouTube içerik oluşturucuların reklam geliri elde etmek için bu videoları yapmalarını engelleyebilir. Downs’un açıkladığı gibi, yeni yaş kısıtlama politikası henüz yürürlükte değil, bu yüzden ne kadar iyi işe yarayacağı konusunda henüz emin değiliz.

Şu anda, bir bilgisayarın veya bir akıllı telefonun nasıl kullanılacağını bilen bir çocuk varsa, Google’ın “örümcek adam elsa” yazıp bir bikinili kadın ve örümcek adamı anlatan videoya ulaşması muhtemel görünüyor. Bu ve bunun gibi bir çok video çocukları tehdit ediyor. 

Sonuç olarak umarım Yuotube bu işi çabuk bir şekilde halleder ve ebevenyleri rahatlatır. Ülkemizde de Youtube Kids uygulaması yakın zamanda umarım devreye alınır. Çocuklar Youtube’u severek izlemeye devam ederler.

 

Yorum Yap

Yorum Yap